Jelgavas Baltā Kaza svinēs pilngadību!

Ivars Pirvics, JPPA „Kultūra” projektu vadītājs, 29.02.2008., 10:03

Latvijas bērnu un jauniešu popgrupu un ritma deju grupu festivāls – konkurss „Baltā kaza 2008” notiks 2008. gada 26. un 27. aprīlī, Jelgavā.

To organizē Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra „Kultūra” sadarbībā ar Jelgavas Domi.

Festivāla mērķis ir iesaistīt un motivēt bērnus un jauniešus mūzikas jaunrades procesam, radīt interesi tālākai mākslinieciskai attīstībai un jaunradei.

Baltā kaza 2008Festivāls – konkurss „Baltā kaza 2008” tiek organizēts jau astoņpadsmito reizi un tas ir viens no pirmajiem bērnu un jauniešu popgrupu un ritma deju grupu festivāliem Latvijā. Ik gadu tas pulcē arvien vairāk grupu dalībnieku, kā arī mūzikas un dejas pedagogu no visas Latvijas. Līdz ar festivālu ir augusi arī tā nozīme citu festivālu kontekstā un valsts mērogā, it īpaši tagad, kad strauji izzūd bērnu un jauniešu popgrupu un festivālu tradīcijas. Aizvadītajā gadā festivālā piedalījās ap 460 dalībnieku, kas pārstāvēja 50 dažādu bērnu un jauniešu centrus, kultūras namus, privātstudijas. Dalībnieki teju vai no visas Latvijas reģioniem – Jelgava, Rīga, Bauska, Cēsis, Tukums, Gulbene, Dundaga, Liepāja un citur.

Katrā Latvijas pilsētā, rajonu centros, jaunrades namos, skolās ir izveidotas bērnu un jauniešu popgrupas. Bieži grupu mākslinieciskie vadītāji paši raksta dziesmas saviem kolektīviem. Labākā iespēja kolektīvam parādīt savus sasniegumus ir piedalīties konkursos un festivālos. Tieši tāpēc festivāls – konkurss „Baltā Kaza” ir kļuvis par lielāko, demokrātiskāko un apmeklētāko bērnu popgrupu festivālu Latvijā!

Popgrupu konkurss notiks divas dienas. 26. aprīlī savu sniegumu rādīs B līmeņa (iesācēji, bez lielu konkursu pieredzes) un A un B līmeņa ritma deju grupas. Savukārt 27. aprīlī sacentīsies A līmeņa (citu konkursu laureāti) popgrupas, no kurām tiks atlasītas 9 – 12 grupas, kas startēs finālā visas izpildot vienu dziesmu. Dalībniekiem ir iespēja piedalīties arī jauno komponistu konkursā, kur jauniešiem līdz 18 gadiem ir iespēja žūrijas vērtējumam iesniegt savu jaunrades dziesmu vai tautasdziesmas apdari.

Dalībnieku pieteikšanās festivālam – konkursam „Baltā Kaza 2008” notiek līdz 7. aprīlim. Ar konkursa nolikumu un pieteikuma anketu var iepazīties JPPA „Kultūra” interneta mājas lapā www.kultura.jelgava.lv.

Radošu dzirksti un panākumus!

2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
kk, 01.03.2008. 23:15:47 (ip:84.237.162.211)
Komentāra reitings: 0

a kur palika no saakuma domaatais, ka A liimenii buus jaaiemaacaas 6 dziesmas?

jelena, 26.04.2008. 13:50:36 (ip:62.85.116.177)
Komentāra reitings: 0

Nu bijām mēs jūsu "Balto kazu". Šogad piedalījās daudz mazāks dalībnieku skaits un spriežot pēc tā, kā žūrija visu vērtēja, tad nākošgad tur dejos tikai un vienīgi tas ........ "BENIFICE", jo mēs uz turieni braukt vairs netaisamies...

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
porn videos

Effie

www.topshelftrailers.com

Lenore

Ad futuram memoriam — На долгую память.

psyxhert


ienāktreģistrēties