Baibas Cālītes personālizstāde "Neprātīgā dejā"

Anita Lāce, 04.02.2009., 08:38

Valmierā, mākslas "Galerijā Laipa" no 6.februāra līdz 4. martam norisināsies mākslinieces Baibas Cālītes personālizstāde "Neprātīgā dejā".

Māksliniece ir piedalījusies izstādēs Helsinkos (Somijā), Nancy (Francijā), Rīgā un citās Latvijas pilsētās, bet ar savu pirmo personālizstādi iepriecināja tieši Cēsiniekus - dzimtā novada iedzīvotājus un tās viesus. Baiba ir uzaugusi un mācījusies Priekuļos, savukārt, mākslas izglītību ieguvu Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, vēlāk – Latvijas Mākslas akadēmijā. Pusgads tika pavadīts Lielbritānijā Sanderlandes universitātē Keramikas un stikla mākslas nodaļā, kur tika apgūta pūstā stikla tehnika. Māksliniece stāsta, ka ir iemīlējusi pūstā stikla tehniku, tās veidošanas procesu, kad augstā temperatūrā, stiklam līstot, to var veidot pusstundu, stundu vai vairāk un tad tas sastingt iecerētajā pozā. Šī tehnika un materiāls prasa fizisku izturību, stingrību, prāta asumu, bet vienlaikus arī maigumu un sievišķīgu piekāpību, atzīst Baiba. Savā radošā darbībā viņa izmanto dažādus materiālus un tehnikas, kas veidoti ar rokām. Darbi ir vienreizīgi, neatkārtojami un pieejami tikai vienā eksemplārā. Šī darbu kolekcija ir kļuvusi par mākslinieces ceļojošo izstādi ar nosaukumu "Neprātīgā dejā". Kā stāsta pati māksliniece - visbiežāk par manu darbu vispatīkamāko un satraucošāko iedvesmas avotu kalpo mans aktīvais dzīvesveids – nemitīga kustība, tā mani iedvesmo – kā vējš, kas pluina koku lapotni, kas saceļ jūru krāšņos viļņos, cilvēki, kas kustās visapkārt, tas viss veido brīvas kustības manā prātā. Es svārstos kopā ar savu pretrunīgo laiku starp alkām pēc klusuma un nespēju panest klusumu, starp bailēm no trokšņa un nemācēšanu bez trokšņa iztikt. Šajā izstādē es vēlos parādīt to, kā es sajūtu šo pasauli - strauju kā upi, bangojošu kā jūru, lokanu kā koku galotnes un, protams, krāsainu - dzīvespriecīgos toņos. Vissvarīgākais manā dzīvē ir iespēja izpaust sevi ar formu un krāsas palīdzību, tāpēc radītajos objektos atspoguļojas mana neprātīga daba.

Ja arī Tev, tāpat kā māksliniecei patīk nepārtraukts skrējiens un stikls ar savu ritmu - strauji, neparasti un mainīgi, dzīvespriecīgās krāsās un ekspresīvi plūstošām formām, tad tiekamies jau 6.februārī plkst. 16.00 Baibas Cālītes izstādes atklāšanā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties