Augsto īrisu nokrāsas Latvijas Dabas muzejā

Līga Mūrniece, 06.06.2008., 08:48

No 11. līdz 15. jūnijam daudzveidīgās nokrāsās Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē uzziedēs īrisi, kas būs aplūkojami izstādē „Saules bērni- īrisi”.

Izstāde “Saules bērni - īrisi ” pulcēs īrisu mīļotājus no Latvijas Gladiolu draugu kluba, kas apmeklētājiem piedāvās aplūkot aptuveni 150 dažādu šķirņu īrisu kolekciju.

Pārsvarā izstādē tiks izrādīti augstie lielziedu īrisi. Būs pieejamas konsultācijas par īrisu audzēšanu un iespēja iegādāties īrisu gumus no šķirnēm, kas būs aplūkojamas izstādē. Izstādi krāšņāku darīs floristes Ievas Nahodkinas ziedu kompozīcijas. Izstādē piedalīsies selekcionāri: Aleksandrs Muhlinkins, Laimonis Zaķis, Andrejs Bērziņš, Ilga Vinķele, kolekcionāri: Dzintra Jurevica, Ilga Vandere, Juris Bāze. Tāpat izstādē īrisu daudzveidību rādīs Jānis Dipāns un Antoņina Pikše, kas ir gan selekcionāri, gan kolekcionāri.

Tā kā izstāde notiek īrisu ziedēšanas kulminācijas laikā (Īrisu ziedēšanas laiks ir no jūnija sākumam līdz jūlija vidum), tad tajā būs aplūkojamas plašs dažādu šķirņu klāsts. Izstādē būs aplūkojamas arī jaunākās tendences pasaulē, novērtējot īrisu kolekciju pasaules jaunumus.

Izstādē būs aplūkojami ne vien ārvalstu speciālistu veidotie īrisi, bet arī Latvijā selekcionētas augsto bārdaino īrisu šķirnes, kas ir īpaši piemērotas audzēšanai mūsu apstākļos. Vietējie īrisu selekcionāri nav slinkojuši un šajā izstādē centīsies parādīt arī pavisam jaunas selekcionāru veidotās šķirnes. Apmeklētājiem būs iespēja tās vērtēt, nosakot visskaistāko jauno Latvijā selekcionēto īrisu šķirni.

Īrisi ir ļoti interesanti ziedi, jo ir ļoti dažādi savā krāsu bagātībā. Tos mēdz dēvēt arī par “saules bērniem”, jo tie jāstāda saulainā vietā. Īrisi pie mums ienākuši no muižu parku puķu dobēm jau 19. gadsimtā. 20.gs. 30. gados Latvijā ieceļojušas vācu un francūžu selekcionētās īrisu šķirnes. 80. gadu vidū tieši par īrisu stādiem tika noorganizēta pirmā puķu stādu izsole Latvijā. Dažus īrisu stādus izsolē pārdeva pat par 100 un vairāk rubļiem. Pēc dzelzs priekškara krišanas īrisu audzēšana kļuvusi arvien populārāka un nu tie ir vasaras sākuma akcents gandrīz katrā dārzā.

Izstādes atklāšana 11. jūnijā plkst. 12:00. Izstāde aplūkojama muzeja darba laikā.

Ieejas maksa uz izstādi - Ls 0,50; 0,70; 1 Ls

Sīkāka informācija: Dabas muzejā tālrunis: 7356024, pie īrisu audzētāja Laimoņa Zaķa, mob.tel. 2 9286353

www.dabasmuzejs.gov.lv


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
koviera@inbox.lv (gavieze), 15.07.2008. 19:11:34 (ip:159.148.199.102)
Komentāra reitings: 0

narkotikas. 20LS andris gaviezes24) 1+ 15:30 < jūnijs 15:25 gaviezes 1+

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties