Atvērta izstāde "Tērvetes dabas parkam - 50"

www.mammadaba.lv , 16.01.2008., 10:18

No 11.janvāra līdz 1.februārim Dobeles novadpētniecības muzejā atvērta izstāde „Tērvetes dabas parkam – 50”.

Tā ievada pasākumu ciklu,kas visa gada garumā būs veltīts dabas parka pusgadsimta jubilejai. Izstāde sniedz ieskatu Tērvetes dabas parka attīstības gaitā no pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Izstādē izvietots plašs gan vēsturisko, gan mūsdienu aktivitāšu atspoguļojums fotogrāfijās. Tērvetes dabas parku dažādos attīstības posmos, kā arī tradicionālajos pasākumos: Lieldienu un Valpurģu nakts svētkos, tūrisma sezonas atklāšanas pasākumā, ar vides izglītību saistītās aktivitātes fotogrāfijās fiksējuši: O.Griķis, A.Šiliņš, A.Eglītis, V.Banziņš, A. Banziņa, I.Šteinberga, A.Šteinbergs. Apskatāmi tūristiem piedāvātie produkti - bukleti, atklātnes un uzlīmes.

Izstādes viesiem būs iespēja tikties ar pasaku tēliem, kuri jau trešo gadu veiksmīgi darbojas parkā – Meža māti un Rūķu ģimeni. Tie ne tikai iepazīstinās ar Tērvetes dabas parka vēsturisko attīstību, bet arī aicinās mazos bērnus līdzdarboties „Rūķu darbnīciņā”, savukārt lielākajiem skolēniem piedāvās iesaistīties konkursos.

Apmeklētājiem demonstrēs DVD filmu par Pasaku un Rūķīšu mežu, kas veidota pēc fotogrāfa A. Šiliņa bildēm.

1958. gadā mežkopis Miķelis Kļaviņš sāka veidot tematisku ainavu parku, iedvesmojoties no rakstnieces A. Brigaderes daiļrades, priecājoties par Zemgalei neraksturīgo viļņaino reljefu, brīnišķīgajām priežu mežaudzēm, ik uz soļa jūtamo bagāto vēstures elpu.
Dabas pazinējs, estēts M.Kļaviņš sadarbībā ar koktēlnieku K. Kugru izvietoja koka skulptūras. Daudzu parka apmeklētāju atmiņas saistās ar mazajām ogotājām Iršu dārzā - Anneli ar draudzenēm, pieņemšanu pie Meža ķēniņa vai lempīgā Lutauša dancināšanu kopā ar ņipro Sprīdīti.

Mežkopja M.Kļaviņa iesāktais darbs veiksmīgi turpinās: mākslinieku Andra Doņa, Ritvara Kalniņa, Liānas Šulces un Normunda Stenkevica devums iepriecina ne vienu vien apmeklētāju.

Kopš 2000. gada, kad 1200 ha plašo Tērvetes dabas parku apsaimnieko AS "Latvijas valsts meži", ir veikti būtiski esošo parka daļu atjaunošanas un labiekārtošanas darbi. Parkā, kas atzīts par ģimenei draudzīgāko vietu, iekārtots Rotaļu laukums,izveidots Rūķīšu un Pasaku mežs. Tērvetes dabas parkā regulāri tiek atjaunoti tiltiņi un laipas, veikti taku grantēšanas darbi, pielāgojot tos ģimenēm ar bērniem, apmeklētājiem ar īpašām vajadzībām. Bērnus iepriecina tikšanās ar pasaku tēliem - Meža māti, Rūķu saimi vai Sila raganiņu.Kopš 2007. gada kursē "Pasaku bānītis", kas ir šobrīd vienīgais tāda veida autovilcieniņš Larvijā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties