Atmiņu vakars "Tatjanas Sutas salons"

Marta Šuste, 24.09.2009., 11:01

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs jubilejas mēneša ietvaros ceturtdien, 2009.gada 8.oktobrī, plkst. 17:30 aicina visus interesentus uz atmiņu vakaru "Tatjanas Sutas salons".

2009.gada 8.oktobrī
plkst. 17:30

Rīgā, Elizabetes ielā 57a, dz. 26 (ieeja caur pagalmu, 5.stāvs)

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs jubilejas mēneša ietvaros ceturtdien, 2009.gada 8.oktobrī, plkst. 17:30 aicina visus interesentus uz atmiņu vakaru Tatjanas Sutas salons. Šoreiz Salonā viesosies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce un Latvijas Mākslinieku savienības priekšsēdētājs Mārtiņš Heimrāts.

Devītā Salona Viesi
Mākslinieku ģimenes dzīvoklis Nr. 26 Elizabetes ielā 57a, kur kopš 2008.gada oktobra atvērts Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, gan R.Sutas un A.Beļcovas laikos, gan padomju varas gados vienmēr ir bijis radošās sabiedrības sanākšanas vieta. Tajā pulcējušies dažādu kultūras jomu pārstāvji – mūziķi, jaunie literāti, aktieri, citi kultūras darbinieki un interesenti, kā arī, protams, mākslinieki.

Vēloties restaurēt šī dzīvokļa saviesīgo, mākslinieciski radošo auru, pieminēt muzeja idejas autori, mākslinieku Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas meitu Tatjanu Sutu, kā arī apspriest muzeja pirmo darba gadu kopā ar apmeklētājiem, R.Sutas un A.Beļcovas muzejs aicina kultūras interesentus uz devīto atmiņu vakaru Tatjanas Sutas salons. Vakara īpašie viesi ir divu valsts mērogā nozīmīgu mākslas institūciju vadītāji – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce un Latvijas Mākslinieku savienības priekšsēdētājs Mārtiņš Heimrāts.

Māra Lāce ne tikai ir cieši saistīta ar Lnmm filiāles – R.Sutas un A.Beļcovas muzeja – tapšanu un darbību, bet arī viesojusies šai memoriālajā dzīvoklī, kad tā saimniece bija Tatjana Suta. Savukārt māksliniekam Mārtiņam Heimrātam profesionālajā darbībā bijusi sava sastapšanās gan ar Tatjanu Sutu, gan ar viņas māti Aleksandru Beļcovu.

Oktobrī atzīmējamās muzeja atvēršanas gada jubilejas ietvaros šajā atmiņu vakarā uzzināsim, kā norisinājies darbs pie T.Sutas mantojuma pārņemšanas un muzeja izveides, kāda bijusi Tatjanas Sutas un Aleksandras Beļcovas saskarsme ar Latvijas Mākslinieku savienību, kā arī iepazīsim jaunas epizodes no Tatjanas Sutas un viņas vecāku dzīves, kuras palika Māras Lāces un Mārtiņa Heimrāta atmiņā.

Tatjanas Sutas Salons
Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs aicina visus interesentus uz atmiņu vakariem ar nosaukumu Tatjanas Sutas salons, kur katru reizi piedalās kāds īpaši aicināts viesis, kas Tatjanas Sutas vai viņas vecāku dzīvē saistīts ar konkrētu jomu. Pasākums notiek reizi mēnesī ceturtdienās ar tikšanās laiku plkst. 17:30, kad, malkojot tēju, ko piedāvā Lipton, dalāmies atmiņās, klausāmies stāstus un leģendas, reizēm skatāmies kādus Tatjanas Sutas veidoto raidījumu fragmentus un diskutējam par mākslu.
Ieeja bez maksas.

Plašāka informācija mājaslapā.

Tatjanas Sutas salons


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Сравнение домов из бруса и каркасных домов: что лучше выбрать дома из бруса под ключ цена <a href=doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru>doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru</a> .

doma_iz_brusa_bhsa

Какие материалы используют для каркасных домов под ключ каркасные дома под ключ <a href=karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru>karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru</a> .

karkasnye_doma_hvKl

Отзывы о пансионатах для пожилых: что говорят реальные клиенты платные пансионаты для пожилых людей <a href=pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru>pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru</a> .

pansionat_tzol


ienāktreģistrēties