Atmiņu vakars "Tatjanas Sutas salons"

Nataļja Sujunšalijeva, LNMM Reklāmas un informācijas sektora vadītāja , 19.11.2008., 18:13

2008.gada 27.novembrī, plkst. 17:30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs aicina visus interesentus uz atmiņu vakaru Tatjanas Sutas salons, šoreiz – mākslas zinātnieku sabiedrībā.

TSalonsMākslinieku Romana Sutas (1896–1944) un Aleksandras Beļcovas (1892–1981) meita Tatjana Suta (1923–2004) bija daudzpusīga un neatkārtojama personība.

Savu ceļu mākslas zinātnē viņa uzsāka pēc 20 gadu ilgās baleta karjeras, kad kā primāro uzdevumu sev izvirzīja tēva radošās darbības teorētisku apkopojumu un abu vecāku atstātā radošā mantojuma apzināšanu, saglabāšanu un popularizēšanu.

Muzeja mājvietā – kādreizējā mākslinieku dzīvoklī Nr. 26 Elizabetes ielā 57a – Tatjana Suta dzīvojusi līdz mūža nogalei, pieņemot pie sevis studentus no Kultūras akadēmijas un pasniedzot lekcijas mākslas vēsturē. Viņas bijušie studenti šīs lekcijas atceras kā ļoti personisku stāstījumu par Tatjanas Sutas ģimeni – māksliniekiem Romanu Sutu un Aleksandru Beļcovu, kā arī pārējiem savu vecāku laikabiedriem – Jēkabu Kazaku, Oto Skulmi, Niklāvu Strunki, Sigismundu Vidbergu un daudziem citiem, kuru vidē Tatjana Suta uzaugusi.

Vēloties restaurēt šī memoriālā dzīvokļa saviesīgo radošo auru, kā arī pieminēt muzeja idejas autori Tatjanu Sutu, ik mēnesi R.Sutas un A.Beļcovas muzejā tiek rīkots atmiņu vakars Tatjanas Sutas salons ar tikšanās laiku ceturtdienās plkst. 17:30. Katru reizi uz Salonu aicināti īpašie viesi – erudīto un atraktīvo mākslas apskatnieci pazinušie cilvēki. Vakara gaitā pie tējas tases pasākuma dalībnieki dalās atmiņās par šai dzīvoklī un kopā ar tā saimnieci piedzīvoto, klausās un stāsta stāstus un leģendas, reizēm skatās T.Sutas Latvijas Televīzijā veidotos raidījumus, arī diskutē par mākslu.

Pirmā Tatjanas Sutas salona viesi tika aicināti pulcēties š.g. 30.oktobrī, kad dalīties atmiņās par studiju laiku bija atnākušas T.Sutas sekotājas – mākslas vēstures pasniedzēja Latvijas Kultūras akadēmijā Zane Lamstere un Andreja Upīša memoriālā muzeja speciāliste Ilze Kaire. Tatjanas Sutas bijušās studentes atcerējās intriģējošos pirmos mirkļus, pārkāpjot šīs memoriālās mākslas krātuves slieksni, un mēģināja atdzīvināt Tatjanas Sutas stāstīšanas stilu, kas pateicoties ilggadējai baleta karjerai bijis visai teatrāls.

Otrajā tikšanās reizē Tatjanas Sutas salonā, kas notiks 2008.gada 27.novembrī plkst. 17:30, muzeja dzīvoklī ciemosies Tatjanai Sutai tuvi cilvēki – mākslas zinātnieces Veronika Kučinska un Ruta Čaupova. Kādreizējā Gustava Šķiltera memoriālā muzeja speciāliste Veronika Kučinska ir viena no T.Sutas tuvākajām kursa biedrenēm, savukārt tēlniecības speciāliste Ruta Čaupova uzturējusi ciešu kontaktu ar Tatjanu Sutu jau no 20.gs. 70.gadiem un bijusi līdzās viņai sarežģītās monogrāfijas par Romanu Sutu izdošanas laikā, uzsākot darbu Latvijas Televīzijā un arī palīdzot sagatavot atmiņu grāmatu "No mazā velnabērniņa līdz lidojošajai žurnālistei" (2004).

Vakara gaitā kopā ar R.Čaupovu un V.Kučinsku atcerēsimies Tatjanu Sutu kā mākslas pētnieci, ieskatīsimies padomju laika mākslas zinātnes aprindās un notikumos, uzzināsim, cik sarežģīts bijis Tatjanas Sutas monogrāfijas par savu tēvu ceļš līdz lasītājiem.

Uz pasākumu aicināti visi interesenti. Ieeja bez maksas. Mēs Jūs gaidām!

Trešais Tatjanas Sutas salons plānots 2009.gada 15.janvārī.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties