Atklāta pirmā studentu galerija

Una Dimitere , 03.09.2010., 08:28

Uzsākot mācību gadu Latvijas Mākslas akadēmijas studenti Andrejsalā atklāja savu jauno lolojumu "Galeriju L".

Svaigi krāsotās telpas rotā LMA glezniecības 2. kuAtklāta pirmā studentu galerijarsa studentu izstāde "Prologs". Mākslas darba prologs ir tā autors! Lai taptu gleznojums, ir jātop māksliniekam! Studenti izstādījuši darbus, kuros redzams un sajūtams pats mākslinieks - kā burtiskā, tā pārnestā nozīmē.

Galerijas atklāšanā piedalījās Kultūras ministrs Ints Dālderis un Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, kurš pauda prieku par akadēmijas studentu daudzsološo prologu.

Izstādē apskatāmi LMA studentu - Gundegas Kaņepājas, Kristas Dzudzilo, Zanes Tučas, Laimdotas Steķes, Dārtas Leiškalnes, Madaras Neikenas, Laimas Steikas, Māras Brīveres, Dagnes Ventiņas un Raita Hroloviča darbi eļļas, akrila un grafikas tehnikā. Kā studenti teica izstādes atklāšanā: "Ir jāmācās nevis mīlēt sevi mākslā, bet mākslu sevī!"

Studenti studentiem! "Galerijas L" pārstāvji aicina visu mākslas nozaru pārstāvjus, īpaši studentus, turpmāk realizēt visinteresantākos projektus, sadarbojoties ar "Galeriju L".

Naktī no 4. uz 5. septembri notiek mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts 2010", arī Andrejsalā notiek spilgti, skaļi un pārsteigumiem bagāti pasākumi. Arī "Galerija L" aicina ciemos naksnīgos mākslas cienītājus, lai padarītu "Balto nakti" krāsaināku un kopīgi apgleznotu galerijas sienu. Šai naktī "Galerija L" būs atvērta no 13.00 – 00.00.

"Galerija L" izvietota arhitekta Augusta Malvesa 1910. gadā projektētā īres namā, kurā dzīvoja arī studenti.

Izstāde apskatāma no 1. - 22. septembrim bez maksas.
Adrese: Rīga, Alūksnes iela 5, netālu no Andrejsalas.
Darba laiks: Pirmdiena – Sestdiena: 13.00 -19.00
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties