Atklāta atjaunotā Cimzes istaba Valkas mūzikas skolā

Valkas pilsētas domes preses sekretāre Inguna Medne, 30.08.2007., 08:00

Visas Valkas pilsētas izglītības iestādes aizvadītajā vasarā ir ļoti intensīvi gatavojušās jaunā mācību gadu uzsākšanai.

Katras iestādes kolektīvs ir darījis visu, lai ikviens skolēns pirmdien, 3.septembrī verot izglītības iestāžu durvis, justos gaidīts, būtu labā noskaņojumā un pēc vasarā atgūtiem spēkiem varētu atkal viens otram uzsmaidīt.

Īpašu dāvanu saviem audzēkņiem ir sagatavojusi Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skola, kur pirmdien, 27.augustā atklāja atjaunoto Cimzes istabu. Ar ideju par nepieciešamību atjaunot šo telpu nāca mūzikas skolas direktors Guntis Freibergs. Tā kā Valka ir pilsēta, kur Jānis Cimze ir darbojies, Cimzes vārdu nes arī mūzikas skola, kas katru gadu organizē tradicionālās Cimzes dienas, tad dome šo ideju atbalstīja. Remonts ir veikts par Valkas pilsētas domes līdzekļiem. Kopējās remontdarbu izmaksas ir divdesmit trīs tūkstoši latu, no kurām daļu sedz šogad, bet daļu - ar atlikto maksājumu.

Cimzes istabas jaunais vizuālais noformējums ir Valmieras mākslas vidusskolas audzēknes Lauras Laicenas diplomdarbs. Protams, ka Valkas pilsētas domei tas bija izdevīgi, jo nebija jāmaksā māksliniekam un līdz ar to dome nedaudz ieekonomēja līdzekļus. Taču, domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa uzskata, ka ieguvēji esam ne tikai mēs, jo ir ļoti vērtīgi dod iespēju šādā veidā izpausties arī jaunajiem māksliniekiem un šis ir viens no labajiem piemēriem, kam, turklāt, ir labs gala rezultāts.

Darbus veica remontdarbu firma “Valkas būvnieks”. Arī viņi atzīst, ka sadarbība ar jauno mākslinieci ir bijusi visnotaļ veiksmīga un šī atkal ir bijusi jauna pieredze. Atjaunotajā Cimzes istabā ir izveidotas interesantas planšetes, kurās ir informācija gan par mūsu izcilo novadnieku un pedagogu Jāni Cimzi, gan par tradicionālajām Cimzes dienām, gan arī par izcilākajiem skolas absolventiem un esošajiem pedagogiem. Zem planšetēm uz sienas ir redzamas nošu līnijas un notis, kas gan nav kāda konkrēta melodija, bet telpas kopējo noskaņu tās pilnīgi noteikti padara interesantāku. Valkas domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa uzskata, ka Cimzes istaba vienmēr ir bijusi ar tādu māksliniecisku pieskaņu un īpašu auru, ko veiksmīgi ir izdevies saglabāt arī jaunajai māksliniecei. Ļoti interesants risinājums ir rasts žalūzijām - aizkariem. Arī celtniecības firmas pārstāvis atzina, ka nevienā citā vietā Valkā tādu nav. Lai telpā būtu vēl labāka akustika un skaņa, griestos ir iebūvēti mikrofoni.

Līdz ar Cimzes istabas atjaunošanu, ir pabeigti mūzikas skolas vecā korpusa otrā stāva remontdarbi, jo šajā daļā ir sakārtotas arī visas klases. Telpas atklāšanā U.Ozoliņa novēlēja, lai šī istaba būtu kā pirmā skatuve jaunajiem māksliniekiem, un lai pedagogi pēc iespējas vairāk organizē koncertus, kuros var uzstāties pilnīgi visi audzēkņi - arī tie, kuri nav konkursu laureāti.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Крайне советую газон мск, их специализация это автополив, качество высочайшее

BernardEnund

All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday


ienāktreģistrēties