7. februārī Andrejsalā Laikmetīgās mākslas centrs atklās starptautisku komiksu izstādi

Zane Zajančkauska, 29.01.2009., 08:45

2009. gada 7. februārī plkst. 19.00 Laikmetīgās mākslas centrs Andrejsalā atklās starptautisku komiksu izstādi "tell me more...".

Izstāde skatāma līdz 2009. g7. februārī Andrejsalā Laikmetīgās mākslas centrs atklās starptautisku komiksu izstādiada 8. martam un to papildinās animācijas filmu seansi un komiksu darbnīcas.

"Izstādes ideja ir iepazīstināt ar māksliniekiem, kas radoši izmanto komiksu kā mediju, padarot to saistošu ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem," stāsta izstādes veidotāji Zane Zajančkauska un Dāvids Šilters. "Neraugoties uz stereotipiem, komiksa galvenā atpazīšanas zīme nav ne runas burbuļi, ne rāmji, ne blīkšķ! blākšķ! skaņas. Galvenais, kas raksturīgs komiksam, ir stāsts, un nav nekā tāda, kas neizbēgami vienotu visus komiksu stāstītājus – cits stāsta pasakas, cits - savus personīgos pārdzīvojumus, cits eksperimentē ar teksta un attēla attiecībām vai arī risina filosofiskas problēmas."

Izstādē "tell me more..." (stāsti vēl...) skatītāju sagaida gan Zirnekļcilvēka atmaskošana, gan video kabīne, kas pēta teksta un attēla attiecību ķīmiju, gan 5 kustīgas gleznas, gan iepazīšanās ar komiksiem to autora iekārtotā "ietekmju" istabā, gan 8 kodoskopu orķestra atskaņota somu politiskā drāma, kā arī gluži klasisks lasāmstūris, kurā lasīt un pētīt komiksus to dabiskajā – drukātajā formātā.

Izstādē piedalīsies 14 mākslinieki vai mākslinieku kolektīvi no 8 valstīm: Florāns Ripērs un Žeroms Milo (Florent Ruppert, Jerome Mulot) no Francijas; Atak, Anke Feihtenbergera (Anke Feuchtenberger) un Moki no Vācijas; Mati Hāgelbergs (Matti Hagelberg), Katja Tukiainena (Katja Tukiainen), Tommi Musturi no Somijas; Nikolā Robēls (Nicolas Robel) no Šveices; Kolbeins Kārlsons (Kolbeinn Karlsonn) no Zviedrijas; Stripburger grupa no Slovēnijas; Lamelos grupa no Nīderlandes, kā arī trīs latviešu mākslinieces – Anete Melece, Maija Kurševa un Ingrīda Pičukāne.

Ikviens aicināts arī uz izstādes atklāšanu 7. februārī plkst. 19.00. Atklāšanā – Nīderlandes komiksu mākslinieku grupas Lamelos performance un iespēja satikt gandrīz visus izstādes dalībniekus. Vēl pirms oficiālās atklāšanas – 7. februārī no plkst. 12:00 -14:00 bērniem un jauniešiem izstādē būs iespēja piedalīties komiksu darbnīcās (iepriekš piesakot dalību uz e-pastu: karina_voitkevica@delfi.lv).

Ņemot vērā komiksu un animācijas žanru radniecību, izstādes ietvaros notiks divi animācijas filmu seansi: 13. februārī plkst. 19.00 ar Francijas Kultūras centra atbalstu Kino Rīga notiks pilnmetrāžas animācijas filmas "Bailes no tumsas" vienīgais seanss. Animācijas filmu radījuši 6 starptautiski atzīti komiksu mākslinieki un grafiskie dizaineri (Blutch, Charles Burns, Marie Caillou, Pierre di Sciullo, Jerry Kramsky, Lorenzo Mattotti, Richard McGuire, Michel Pirus, Romain Slocombe), pētot ikvienam pazīstamas baiļu sajūtas grafiski suģestējošā veidā. Pirms izstādes Kino Rīga foajē tiks atklāta izstāde par animācijas filmas tapšanu. Savukārt 18. februārī plkst. 19.00 notiks komiksu mākslinieku eksperimentālo animācijas filmu skate izstādē Andrejsalā.

Plašāk ar izstādes programmu varat iepazīties mājas lapā www.lcca.lv


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
omiku, 29.01.2009. 11:18:37
Komentāra reitings: 1.456

doh, nu kaapeec visi forsiem forsajiem pasaacieniem jaabuut vienaa dienaa? :(

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties