Atklās pirmo bezmaksas wi-fi ielu Latvijā

Sergejs Bižāns, BeŽe productions, 16.10.2007., 09:41

25. oktobrī 13:00 īpašā svētku ceremonijā Jelgavā, Kr.Barona ielā 40 SIA «NDD» atklās bezmaksas wi-fi piekļuves zonu.

Tas ir pirmais gadījums Latvijā, kad bez papildus maksas tiks nodrošināts pastāvīgs publiskais bezvadu interneta pieslēgums vairāk kā vienas ēkas ietvaros.

Bezvadu interneta pieslēgums Latvijas informācijas tehnoloģiju jomā ir attīstījies dažādos virzienos – tiek piedāvāti gan risinājumi mobilo telefonu lietotājiem, gan arī stacionārie risinājumi krogos un kafejnīcās, tomēr lielākoties attīstība ir vērojama vienīgi galvaspilsētā. Ārpus Rīgas wi-fi pieslēgumu nodrošina tikai daži uzņēmumi un arī tādos gadījumos tas ir izmantojams vienīgi par papildus samaksu.

Pirmajā posmā wi-fi interneta pieslēgums tiks piedāvāts Kr.Barona ielas posmā no Mātera līdz Pulkveža O.Kalpaka ielai, un tas tagad jau ir pieejams Kr.Barona un Uzvaras ielas krustojumā. SIA «NDD» ir atvērts sadarbībai arī ar citiem uzņēmumiem, lai paplašinātu bezmaksas wi-fi piekļuves tīklu pilsētā.

SIA «NDD» ir lielākais datortehnoloģiju uzņēmums Jelgavā un ir pašsaprotami, ka tieši tas ir spēris soli pretim pilsētas iedzīvotājiem, piedāvājot bezmaksas bezvadu interneta pieejas punktus pilsētā. Uzņēmumu 1999. gadā dibināja tā pašreizējais vadītājs Nauris Karelis. Šobrīd SIA «NDD» ir 33 darbinieki un tas ir vadošais informācijas tehnoloģiju uzņēmums Jelgavas pilsētā un rajonā.

Wi-fi ir bezvadu internets, kas ļauj pieslēgties ātrgaitas internetam. Lai varētu izmantot wi-fi bezvadu internetu, portatīvais dators jāaprīko ar standarta bezvadu interneta tīkla karti un jāuzstāda nepieciešamā programmatūra. Jaunākajos portatīvo datoru modeļos parasti gan karte, gan programmatūra jau būs uzstādīti, tāpēc wi-fi pieslēgumu varēs izmantot nekavējoties.

2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
cool, 17.10.2007. 14:25:43 (ip:195.13.235.50)
Komentāra reitings: 0

labais

dveeseliite, 25.10.2007. 15:01:11
Komentāra reitings: 0

ndd malachi :) jaiet iemeginaat vai patiesham tik labi tver =)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties