Tiek uzsākta atbalsta programma Latvijas neredzīgajiem iedzīvotājiem “DIA:logs”

Ieva Vītola, 28.09.2008., 19:39

Lai gan Latvijā ir vairāk nekā 7 000 cilvēku ar redzes traucējumiem, šobrīd valstī nepietiekami tiek risināti neredzīgu cilvēku vides, informācijas pieejamības un nodarbinātības jautājumi

Lai aktualizētu šos problēmjautājumus un padarītu cilvēku ar redzes traucējumiem ikdienu kaut nedaudz gaišāku, šomēnes tiek uzsākta atbalsta programma neredzīgiem cilvēkiem “DIA:logs”.

Projekta iniciatori – Latvijas notāri un Ideju Foruma bibliotēka – plāno izdot ikmēneša audio žurnālu, ar kura palīdzību tiks padarīta pieejamāka vispārējā informācija neredzīgiem cilvēkiem. Žurnāls tiks izplatīts Latvijas neredzīgajiem iedzīvotājiem, kā arī būs pieejams neredzīgo bibliotēkās un visos notāru birojos. Notāri nolēmuši ar laiku pielāgot lasīšanai braila rakstā arī normatīvos aktus un citus juridiskus dokumentus. Lai aktualizētu vides pieejamības jautājumus, projekta iniciatori un Latvijas neredzīgie cilvēki dāvinās valsts pārvaldes institūcijām plāksnītes braila rakstā, kā arī pulcēs uzņēmējus un organizācijas, kurās strādā neredzīgi cilvēki, vienoties diskusijā par neredzīgo nodarbinātību.

projekta_atkasanaLatvijas atjaunotais notariāts svin savu piecpadsmit gadi, šajā laikā esam nostabilizējuši savu profesionālo darbību un gribam sniegt ko labu citiem, tādēļ izveidojām atbalsta programmu Latvijas neredzīgajiem iedzīvotājiem,” stāsta Latvijas Zvērinātu Notāru padomes priekšsēdētāja Ilze Pilsētniece.

Šogad Latvijas Zvērinātu Notāru padomes mērķis ir aktualizēt neredzīgu cilvēku problēmas integrācijas un nodarbinātības jomā, pievēršot tām ne vien sabiedrības, bet arī valsts amatpersonu uzmanību.

„No kopējā informācijas apjoma, ko ikdienā saņem redzīgs cilvēks, neredzīgajiem pieejams vien 0,1 procents. Ja Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ir vairāk nekā 4 miljoni grāmatu, tad Latvijas Neredzīgo bibliotēkā to ir tikai 4 tūkstoši,” informē Ideju Foruma bibliotēkas vadītājs Edmunds Vanags.

Lai uzskatāmā veidā parādītu, kāda ir neredzīgo cilvēku ikdiena un ar kādām neērtībām jāsaskaras viņiem, izveidots īpašs Tumšais treileris. Tas iekārtots kā dzīvoklis ar vienu atšķirību – tur valda pilnīga tumsa. Tumšo treileri ikviens varēs apmeklēt un iejusties neredzīga cilvēka ikdienā, simulējot viņa sadzīvi. Treileris būs pieejams no 24. līdz 26. septembrim no plkst. 13:00 līdz 18:00 Līvu laukumā, savukārt no 9. līdz 11. oktobrim treileris būs apskatāms Rātslaukumā.

Visvairāk cilvēku ar redzes funkciju traucējumiem dzīvo Saldū, Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Jēkabpilī, Rēzeknē, Balvos un Cēsīs, tādēļ oktobrī un novembra sākumā Tumšais treileris kopā ar neredzīgajiem cilvēkiem dosies arī uz šīm pilsētām, uzrunājot vietējos iedzīvotājus un pašvaldību vadītājus.

Pateicoties projekta iniciatoriem un draugiem jau ir savākta daļa no audio žurnāla izdošanai nepieciešamā finansējuma, tomēr, lai izdotu žurnālu veselu gadu, ir nepieciešami vēl 4 500 latu. Visi Latvijas iedzīvotāji ir aicināti atbalstīt projektu un ziedot neredzīgo cilvēku audio žurnāla izveidei portālā www.ziedot.lv, kā arī pie treilera būs pieejama ziedojumu kaste. Līdz septembra beigām ziedot iespējams arī visos „Rimi” veikalos pie kasēm esošajās ziedojumu kastēs.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties