Ata Ieviņa foto sietspiedes Valmierā

Valda Jurane, 18.01.2007., 12:03

Tieši pirms gada fotogrāfa un mākslinieka Ata Ieviņa personālizstāde tika atvērta Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (LNMM). Tagad ekspozīcija būs skatāma arī Valmierā, dodot iespēju Vidzemes reģiona iedzīvotājiem iepazīties ar foto sietspiedes tehnikas pirmsākumiem Latvijas mākslā.

Kā uzsver Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore, mākslas zinātniece Irēna Bužinska, tad 1970.–80. gados foto sietspiede bija viena no iespējām veikt radošus eksperimentus ne tikai ar tolaik jaunu grafikas tehniku, tās bagātīgajām vizuālajām iespējām, bet arī ar tēmām un sižetiem, kas klasiskās grafikas tehnikās nebija sastopamas. Jāatgādina, ka tematiski Ata Ieviņa darbi saistīti ar mākslinieku Andra un Intas Grīnbergu personībām – viņu akcijām un hepeningiem, un hipiju kultūras aktivitāšu dokumentēšanu – fotogrāfijām, kuras vēlāk tika nereti izmantotas kā pamats grafiska novilkuma radīšanai.

Svarīga loma mākslinieka radošajā izaugsmē un attīstībā bija sadarbībai ar kolēģi, mākslinieku Aldoni Kluci, kas teicami pārzināja sietspiedes tehnoloģisko procesu. 20. gs. 70. gados tika sarīkotas vairākas abu mākslinieku darbu izstādes Rīgā, Talsos, Tukumā u.c., tomēr, kā atzīst pazīstamais fotogrāfs, izstādīšanās nebija galvenais mērķis – viss tapa savam priekam.

Laiks ir apliecinājis, ka šodien mākslinieka un fotogrāfa Ata Ieviņa sietspiedes nav uztveramas vienīgi kā kultūrvēsturiska parādība un sava laikmeta liecība – tām ir mākslinieciska vērtība arī mūsdienu kontekstā, kā to atzīmē Kristīne Matīsa, laikraksta “Neatkarīgā Rīta Avīze” žurnāliste.

Valmierā, galerijā “Laipa” piektdien, 26. janvārī pulksten 16:00 atklās Ata Ieviņa 1970.–80. gadu foto sietspiežu izstādi.

Fotogrāfa un mākslinieka Ata Ieviņa darbu izstāde Valmierā aplūkojama līdz 15. februārim.


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
dzēsts lietotājs, 22.01.2007. 19:47:09
Komentāra reitings: 0

Ō - Ačuli, nezināju, ka esi ne tikai mūzikas mākslas piekritējs. visnotaļ pozitīvi! :)

aizvakar, 23.01.2007. 14:44:28
Komentāra reitings: 0

atis rullz! tiešām patīkams cilvēks un labs fotogrāfs :)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Article Post sites permannet russiannewstoday.com scotlandnewstoday.com switzerlandnewstoday.com thedailymailnewstoday.com thedailytelegraphnewstoday.com Dont hesiate to contact us

DavidHiexy

All time cool 000*** lv.hc.lv

KvrqbXTCaR

Hello, It is with sad regret that after 12 years, LeadsMax.biz is shutting down. We have made all our databases available on our website. 25 Million companies 527 Million People LeadsMax.biz

Dino


ienāktreģistrēties