Asnates Bočkis personālizstāde Alfa līmenis

www.super-nova.lv, 28.07.2009., 06:45

Mākoņu tēls man vienmēr šķitis ļoti ietilpīgs. Dabā, skatoties mākoņos, iespējams ieraudzīt visu, ko vien vēlies. Līdzīgi arī debesis - tās katru reizi ir savādākas, tomēr vienmēr pazīstamas un mierinājumu sniedzošas, lai kurā pasaules malā tu atrastos.

MAsnates Bočkis personālizstāde Alfa līmenisākoņi ir ne tikai vizuāls, bet arī filozofisks tēls. Tie norāda uz cilvēka mainīgo dabu un nepārtrauktajām ilgām pēc brīvības, sapņiem, prieku par sauli, kā arī skumjām un asarām.

Mākoņu tēls ved mani pie domām par harmoniju. Tālāk attīstās darbu sērijas nosaukums - "Alfa līmenis" jeb brīdis, kad cilvēkam vienlaicīgi - vienā ritmā sāk darboties abas smadzeņu puslodes.

Alfa līmenis ir ideālās pasaules iedomāts modelis. Vieta, kur savstarpēji nesavienojamas lietas paradoksālā kārtā nekonfliktē, bet papildina viena otru, paliekot savas autonomās formas, satura, paškontroles un neitralitātes robežās.

Tā ir telpa brīvai pašizpausmei bez bailēm, ierobežojumiem un aizspriedumiem. Vieta, kur viss ir iespējams un darbojas sinhroni - pārpilnība atzīst askēzi, trokšņi ievēro klusumu u.tml. Tā ir vieta maniem eksperimentiem ar materiāliem, materialitātēm, formu, telpu un medijiem, priekšplānā izceļot nevis atbildes, bet domas un jušanu. Uzrunāt cilvēkus, likt domāt, sajust un sapņot arī viņiem ir tas, ko vēlos.

Alfa daļiņas manā interpretācijā ir ārējais kairinātājs, kas neļauj ideālajai pasaulei kļūt pārāk galīgai un pabeigtai. Ne konflikts, bet visneiedomājamāko, atšķirīgāko lietu līdzāspastāvēšana, mijiedarbība, to dialoga iespējamība ir tas, kas mani interesē un virza uz priekšu.

www.super-nova.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties