Arvīda Straujas izstāde "BIArt Gallery"

Irīna Mālniece, 23.01.2007., 07:02

No 2007. gada 17. janvāra līdz februāra beigām Baltijas Starptautiskās Akadēmijas studentu mākslas galerijā "BIArt Gallery" Lomonosova ielā 1/24; 2. stāvā ir skatāma latviešu gleznotāja Arvīda Straujas personālizstāde.

Ekspozīcija apvieno 32 monumentālus, dabas varenību paudošus, suģestējošus kalnu un fantāziju darbus, kas izceļas ar krāsu spilgtumu un emocionālo piesātinātību, kā arī vairāk kā 20 miniatūras.

"Sava ceļa gājējs", kā sevi saucis pats Arvīds Strauja (1907 – 1999), ir parādījis sevi ne tikai kā pasteļglezniecības un guašas tehnikas pazinēju, bet arī kā garā stipru cilvēku. Glezniecībā viņam nebija nedz akadēmiskās izglītības, nedz skolotāju. Strauja pats izkopa savu māksliniecisko rokrakstu un pēc mākslas zinātnieka Māra Branča atziņas "pratis pārkāpt diletantisma un viduvēja mākslas mīļotāja spēju robežas un nostāties blakus labākajiem latviešu gleznotājiem". Viņa daiļradē var izcelt četras dominējošās tēmas – dzimtās zemes ainavas, jūru, kalnus un fantāzijas.


Visu sevi viņš veltīja mākslai, kurā milzīgu lomu nospēlēja ceļojumi uz Kaukāzu, Tjanšaņu, Altaju un citur. Savu romantiķa būtību un vientuļnieka filozofiju attēlodams gleznās un kalpodams mūžībai, Strauja "rada" savu darbnīcu un "uzbūvē" monumentus dižiem komponistiem Vāgneram un Bēthovenam kalnos, kas ir tālu no ikdienišķuma.


Dziļa mākslas izjūta, uzticība harmonijai un tieksme pietuvinātes eksistences noslēpumiem – viss atspoguļojas viņa dzimtenes, tālo zemju un fantāziju ainavās.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday

Top News Sites for article Post chinaworldnewstoday.com chroniclenewstoday.com cnbcnewstoday.com cnnworldtoday.com crunchbasenewstoday.com dailyexpressnewstoday.com Don't hesiate to conatct us.

Alfredohek


ienāktreģistrēties