Ārsts. Karavīrs.

Medicīnas vēstures muzejs, 10.11.2009., 18:14

Šogad 18. novembrī svinēsim valsts 91. gadadienu. Daudz asiņu un pūļu tika ielikts, lai nodibinātu valsti, tikpat un vēl vairāk, lai to atjaunotu, un nav drošu ziņu, cik vēl vajadzēs, lai to saglabātu. Ir pagājuši 95 gadi, kopš sākās 1. pasaules karš, un 90.gadu, kopš sākās Latvijas Brīvības cīņas.

Ierasts, ka runājot par karu, galvenokārt tiek pieminēti karavīri, tiek nosaukts kritušo un sakropļoto skaits, bet reti tiek runāts par tiem cilvēkiem, kam arī bija liela nozīme karā, – par medicīnas personālu.

Lai atgādinātu sabiedrībai aizmirstos kara mediķus, viņu sarežģīto un dzīvībai bīstamo darbu kara laukā, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā 5. novembrī plkst. 16.00, tiks atklāta izstāde "Ārsts. Karavīrs. 1. pasaules karš un Latvijas Brīvības cīņas".

Viens no svarīgākajiem ārsta uzdevumiem vienmēr bija, ir un būs palīdzēt līdzcilvēkiem, tostarp glābt viņu dzīvības. Mūsdienās mediķu rīcībā ir labi iekārtoti, apgaismoti un silti kabineti, toreiz tas bija karalauks. Izstādes mērķis ir godināt mediķu darbu un viņu ieguldījumu Latvijas valsts neatkarības dibināšanā.

Pirmo reizi apskatei izstādīti dažādi ordeņi un apbalvojumi, kurus saņēmuši latviešu ārsti, medicīnas māsas un citi medicīnas darbinieki. Izstādē aplūkojami kara ārstu ķirurģiskie un stomatoloģiskie instrumentu komplekti, pārsienamie materiāli, medikamenti, kara ieroči, granātas, šķembas, gāzmaska. Redzami ir arī kāju, roku, muguras un acu protēzes.
Izstāde tapusi, pateicoties Valsts Kūltūrkapitāla fondam, biedrībai Medicīnas muzeja atbalsta fonds, Latvijas Kara muzejam, Latvijas Okupācijas muzejam, kā arī privātpersonām. Izstādes atklāšanā uzstāsies folkloras kopa "Vilki".

14. novembrī gaismas festivāla "Staro Rīga" ietvaros muzejā norisināsies tematiska ekskursija un pirmās palīdzības sniegšanas demonstrējumi.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties