Ars Rezumē

Nataļja Sujunšalijeva, 07.01.2009., 08:47

15.janvārī, plkst. 18:00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Torņa ielā 1, Vecrīgā), atzīmējot Lietuvas laikmetīgās mākslas izstādes Viļņas mākslas aina pēc 2000 noslēgumu, tiek rīkots otrais pasākums muzeja kultūras un izklaides programmas Ars Rezumē ietvaros.

LaivaVakara īpašie viesi – improvizācijas teātra studija Laiva ar izrādi "Mēs Tevi izmantosim!". Aicināti visi interesenti!

Februārī improvizācijas teātra studijai (ITS) Laiva (www.improlaiva.lv) paliks 4 gadi. Visi tās dalībnieki kopā spēlē jau 9 gadus, jo ir nākuši no studijteātra AKA. Ar improvizāciju laivinieki iepazinās, kad Latvijā ienāca Teātra Sports (TS), kas tagad ir ļoti izplatīts Latvijas skolu dramatiskajos pulciņos.

TS ir izklaides žanrs, kad aktieri uz skatuves improvizē dažādas ainas, kuras viņiem iesaka skatītāji un sacenšas savā starpā par labāko izpildījumu.

ITS Laiva ir piedalījusies un uzstājusies visdažādākajos projektos un pasākumos — divus gadus pēc kārtas improvizācijas teātra aktieri ir priecējuši Polijas publiku teātra festivālā Wrocek. Sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru Laiva realizējusi projektu ar devīzi "Inficējies ar TS (Teātra Sportu)", popularizējot jauniešu neformālo izglītību, proti, nodarbi ar TS. Aktieri regulāri uzstājas radošās apvienības Dearty Deal Teatro telpās un ir piedalījušies dzejas dienās. Jau vairākus gadus ITS Laiva iepazīstina sabiedrību ar grāmatu konkursa Zelta Ābele nominētajām grāmatām, spēlējot kustību izrādes Stacijas laukumā.

Īpaši muzeja pasākumam Ars Rezumē teātra studija Laiva ir sagatavojusi improvizēto izrādi "Mēs Tevi izmantosim!", kur aktieri iedvesmosies no mākslas darbiem Lietuvas laikmetīgās mākslas izstādē Viļņas mākslas aina pēc 2000. Izmantojot jau lietotas frāzes, redzētus notikumus, novērotas situācijas un tipāžus, Laivas aktieri "uz līdzenas vietas" radīs vēl nebijušas ainas. "Tas ir tā, it kā jūs ar pilnīgi svaigām acīm paskatītos uz jau redzētām lietām un rīkotos kā konstruktors, saliekot tās kopā pa jaunam, kā ienāk prātā."

Izrādē piedalīsies ITS Laiva dalībnieki: Marta Ābola, Agnese Voika, Uldis Siliņš, Toms Zvejnieks un Ilze Mazpane.

Apmeklētāji tiek aicināti baudīt radoši atraisītu muzeja gaisotni, pie kafijas tases (kas ērti iegūstama Arsenāla īpaši garšīgās kafijas automātā) klausoties un skatoties speciāli sagatavotu priekšnesumu.
Izrāde būs skatāma tikai vienīgo reizi LNMM izstāžu zālē Arsenāls 15.janvārī!

Sākot no 2008.gada novembra Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls katras lielās izstādes noslēgumā – pēdējās ceturtdienas pēcpusdienā – tiek rīkota kultūras un izklaides programma Ars Rezumē, kurā piedalās uzaicinātie viesi: dzejnieki, mūziķi, teātra un dejas mākslinieki u.c.

Pirmā tikšanās Ars Rezumē formāta ietvaros notika 2008.gada 23.novembrī – noslēdzot Krievijas kultūras sezonu Latvijā un rezumējot Krievijas laikmetīgās mākslas izstādi A(rt)R(ussia)T(oday)–index, tika sarīkots muzikāli dzejisks vakars ar pazīstamās Latvijas krievu literātu apvienības Orbīta (Орбита) priekšnesumu.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties