ARS Fennica

Ginta Tropa, 02.10.2007., 12:47

Uz šo balvu var pretendēt mākslinieki no Somijas un Baltijas valstīm. Ars Fennica kandidāti tiks paziņoti 2008.gada sākumā.

Ars Fennica žūrija – Leena Niemistö, Md, Medicīnas doktore, Tuula Karjalainen, Phd; tēlnieks Matti Peltokangas un gleznotājs Henry Wuorila-stenberg – šobrīd atlasa kandidātus balvai Ars Fennica 2008. Visi kandidāti piedalīsies divās izstādēs. Pirmā izstāde notiks 2008.gada rudenī Helsinkos, Amos Anderson mākslas muzejā. Otrā izstāde notiks 2009.gada sākumā Kumu Mākslas muzejā Tallinā, kad tiks paziņots arī balvas ieguvējs.

Iepriekšējo reizi Baltijas valstu māksliniekiem uz Ars Fennica balvu bija iespēja pretendēt 1994.gadā. Toreiz balvas ieguvējs bija Oļegs Tilbergs no Latvijas.

Ars Fennica 2007 Kandidātu Izstāde Asv

Elina Brotherus, Elina Merenmies, Markus Kåhre, Anna Tuori – četru autoru darbi, kas tika nominēti Ars Fennica 2007 balvai, šoziem būs skatāmi divās Asv pilsētās. Pirmā izstāde no 12.oktobra līdz 18.novembrim būs skatāma Somijas vēstniecībā Vašingtonā. (www.finland.org ). Mākslinieki piedalīsies izstādes veidošanā un atklāšanā. Vēstniecība katru gadu rīko divas apjomīgas izstādes. Iepriekšējā izstādē bija aplūkojami mākslinieku Tapio Wirkkala, Timo Sarpaneva, Osmo Rauhala un Kaj Stenvall darbi.

2008.gada janvārī Ars Fennica 2007 izstāde tiks atklāta Ņujorkā, Skandināvijas Namā (www.scandinaviahouse.org ). Skandināvijas Nams, kas atrodas pašā Ņujorkas sirdī, Parka avēnijā, durvis apmeklētājiem vēra 2000.gadā. Skandināvijas Namā tiek rīkoti dažādi kultūras pasākumi un tās galerijā regulāri aplūkojamas izstādes. Ars Fennica izstāde ir pirmā laikmetīgās mākslas izstāde, kas notiks Skandināvijas Nama galerijā.

Ars Fennica vēsturē tiek iezīmētas arvien jaunas izstāžu vietas. 1997.gadā balvas saņēmēja Pauno Pohjolainen izstāde notika Tallinā, bet 2003.gadā visu iepriekšējo gadu balvas saņēmēju darbu izstāde tika rīkota Sanktpēterburgā.

Ilkka Juhani Takalo-eskola Izstāde Amos Anderson Muzejā, 26.9-21.10.2007

2006.gadā Ars Fennica balvu par mūža ieguldījumu mākslā saņēma mākslinieks Ilkka Juhani Takalo-eskola (1937). Viņa darbu izstāde pašlaik skatāmā Amos Anderson muzejā Helsinkos. (www.amosanderson.fi ).

Takalo-eskola darbojies dažādās mākslas jomās sasaistot dažādas metodes un izteiksmes veidus. Viņu var dēvēt par laikmetīgās mākslas celmlauzi Somijā. Sākot ar septiņdesmitajiem gadiem cilvēka ķermenis, kailums un daba ir bijuši elementi, pie kuriem mākslinieks pastāvīgi atgriezies. Mākslas darbu daudzveidība mērāma no filozofiska patiesuma līdz mītu un rituālu sfērai. Mākslinieks apgalvo, ka mākslu viņš redz kā ikdienas dzīves sastāvdaļu, kā nepārvaramu tieksmi atspoguļot cilvēka prāta vājības, ierobežotību un iespējas. Viņš uzskata, ka māksla, iespējams, cilvēcei piedāvā atpakaļceļu apziņā un kontroli pār to jeb ceļu uz atpestīšanu.

Izstādē, kas skatāma Amos Andersen muzejā, ietverti dažādi viņa daiļrades posmi. Izstādē skatāmi zīmējumi, gleznas un kolāžas, kopā ar fotogrāfijām un video kompilācijām atspoguļojot mākslinieka performances un hepeningus Somijā un citviet.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties