Top Armīna Ozoliņa un Ērika Boža personālizstādes Andrejsalā

Zane Zajančkauska, Laikmetīgās mākslas centrs, 21.02.2008., 09:20

29. februārī plkst. 18.00 Laikmetīgās mākslas centrs atklās divas personālizstādes Andrejsalā: Ērika Boža izstādi "Instrukcija" un Armīna Ozoliņa izstādi "Brīvais laiks".

Izstādes skatāmas no 29. februāra līdz 30. martam.

Gan Ēriks Božis, gan Armīns Ozoliņš Latvijas laikmetīgās mākslas ainā ir labi zināmi kopš 1990-to gadu sākuma un tā ir tikai sagadīšanās, ka abi vienlaikus ir nolēmuši pēc ilgāka pārtraukuma veidot personālizstādes. Ērika Boža izstādes "Instrukcija" centrā ir sabiedrības un pilsētas ikdiena, kurai mākslinieks piedāvā negaidītus skatu punktus un ironiskas interpretācijas. Armīna Ozoliņa izstādē "Brīvais laiks" video instalācijas un objekti apcer brīvā laika jēdzienu kā dievišķo dimensiju, kas veido robežas mūsu ikdienai.

Armīns Ozoliņš (1970) beidzis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas dizaina nodaļa (1989), Tallinas mākslas universitātes Ādas plastikas nodaļu (1995). Ar videodarbiem, instalācijām un fotogrāfijām piedalījies izstādēs kopš 1994. gada. Armīna Ozoliņa personālizstāde Brīvais Laiks pēc ilgāka laika ļaus skatītājiem iepazīties ar mākslinieka radošo darbību un skatīt viņa jaunākos darbus.

Doma par šīs izstādes nosaukumu apstājās pie grūti skaidrojama jēdziena – brīvais laiks. Joprojām uzmanību pievēršu dzīves mainīgumam, varētu teikt – pozitīvam eksistenciālismam. Brīvo laiku esmu domājis kā dievišķo dimensiju, kura veido robežas mūsu ikdienai,” ar izstādes ideju iepazīstina Armīns Ozoliņš.

Ēriks Božis (1969) jau kopš 1990-to gadu sākuma ar instalācijām, vides objektiem, videoinstalācijām un fotogrāfijām regulāri piedalījies Latvijas un starptautiskās grupu izstādēs. Izstādē Instrukcija būs redzami gan iepriekš realizētie darbi kā „Lodžijas”, „Best before”, gan īpaši izstādei Andrejsalā radīti darbi. Ērika Boža mākslas darbu mērķis ir, spēlējoties ar uztveri, rosināt jautājumus par apkārt notiekošo ikdienu.

Izstādē redzamie darbi ir sabiedrības kļūdaino priekšstatu pamanīšana un dīvaino secinājumu ķēdes demonstrēšana. Es mēģinu atšifrēt un parādīt šodienas lietotāja loģiku, tipisko vidējā latvieša „gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr”, izmisīgo optimismu pret kārtējo erroru,”, par gaidāmo izstādi saka Ēriks Božis.

Abas izstādes no 29. februāra līdz 30. martam būs skatāmas Andrejsalā, Andrejostas ielā 4 (ieeja no stāvvietas). Darba laiki: Trešdien – Sestdien 13.00-19.00, Svētdien 13.00-18.00. Atklāšana: 29. februārī plkst. 18.00.

Izstādes tapušas ar Ab.Lv Sabiedriskā labuma fonda, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, Jaunrīgas attīstības uzņēmuma atbalstu. Informatīvie atbalstītāji: Laikraksts Diena, Portāls Delfi, Rīgas Laiks, Studija, Kultūras Forums, Satori.lv, Radio Naba.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties