Arkādijas parks Rīgas svētkos atzīmēs 110 gadu jubileju

Rīgas svētku 2008 preses dienests, 08.08.2008., 11:41

15.augustā Rīgas svētkos 110 gadu dzimšanas dienu svinēs viens no skaistākajiem un Rīgai raksturīgākajiem ainavu dārziem - Arkādijas parks.

Par galveno svētku norises vietu izvēlēta parka lejasdaļa ar Mārupītes līkumiem, tai piekļautā pļavas pussala un tiltiņi.

Parka celiņus varēs izbraukt zirga pajūgā, savukārt uz tiltiņiem atradīsies radošās darbnīcas. Uz Gleznotāju tiltiņa mākslinieka Jāņa Anmaņa vadībā visi varēs gleznot uz molbertiem ar pirkstiņu krāsām. Uz Teātra tiltiņa interesenti mākslinieces Daigas Kalējas vadībā varēs iejusties dažādos teātra tēlos un ietērpties kostīmos, bet uz Mīlas tiltiņa visus sagaidīs puķu pārdevēja un zīlniece. Te varēs atzīties mīlestībā un ierakstīties Mīlas grāmatā.

Improvizētā vasaras estrādē tiks demonstrētas Torņkalna fotogrāfijas un Starptautiskā īsfilmu festivāla 2Annas filmas. Mākslas galerijas Mūrnieks īpašnieks Mārtiņš Eglītis parkā izvietos Birutas Delles gleznas, pasākumā muzicēs un uzstāsies Haralds Sīmanis, Ieva Akuratere, Juris Kulakovs un Hāgenskalna muzikanti, Amanda Aizpuriete un Arvīds Ulme.

„Pavasarī dibinātā Torņakalna Latviešu biedrība, Vides aizsardzības kluba biedri un Pārdaugavas kultūras cilvēki vēlas atmodināt parku no snauda un dot tam jaunu elpu,” stāsta jaundibinātās biedrības projektu vadītāja Signe Sniedze. „Mēs kopīgi vēlamies īstenot sapni par mākslas un kultūras atdzimšanu Arkādijā, un parādīt, cik ļoti Torņakalnam nepieciešams savs Tradicionālās kultūras un mākslas centrs vai skola ar kultūras vēstures un vides izglītības programmām.”

Māras dīķa apkārtni rīdzinieki jau sen bija iecienījuši atpūtai. 1794.gadā te ierīkoja izpriecu vietu vienkāršajai tautai - tur notika atrakcijas, teātra izrādes un Līgo svētki. Pēcāk Prūsijas ģenerālkonsuls H. K.Vērmans kāpas galā uzcēla māju ar palīgēkām un siltumnīcu, kurā auguši firziķi, aprikozes, vīnogas un palmas. 1896.gadā parku nopirka Rīgas pilsēta un pie darba varēja ķerties fanātiķis un vairuma Rīgas parku un dārzu autors Georgs Kūfalts.

Trīs svētku dienās no 15. Līdz 17.augustam Rīgas skaistākie zaļie stūrīši iegūs jaunu elpu un kļūs par patīkamu aktīvas vai nesteidzīgas atpūtas vietu visiem svētku apmeklētājiem. Turklāt vairāk kā jebkad Rīgas svētki 2008 mudinās izvēlēties aktīvu atpūtu ar sportu saistītos pasākumos - gan kā dalībniekiem, gan kaismīgiem līdzjutējiem.

Rīgas svētkus 2008 organizē Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar 24 pasākumu producentiem. Svētku laikā Rīgas centrā un priekšpilsētās notiks vairāk kā 40 dažādu pasākumu.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties