Latvijas Republikas 90. jubilejai veltītu bērnu un jauniešu mākslas izstādi “Ar mīlestību”

Kristīne Boronovska, 17.10.2008., 12:58

Šī gada 17. oktobrī plkst. 16:00 Rīgas Kongresu nama telpās tiks atklāta Latvijas Republikas 90. jubilejai veltītā 7. Starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde “Ar mīlestību”, kas būs apskatāma līdz 18. novembrim.

Izstādē būs iespēja apskatīties ap 500 zīmējumu un gleznojumu, kurus papildinās fotogrāfijas, video darbu kolekcija un trīs dimensiju mākslas objekti. Darbus, kas iesūtīti no Latvijas un no 10 ārvalstīm, vērtēs starptautiska žūrija – Somijas bērnu un jauniešu mākslas skolu asociācijas pārstāvis Klauss Savoleinens, Nīderlandes Mākslas skolu asociācijas pārstāvis Otto Bergs, Viļņas Mākslas skolas pārstāve, grafiķe Inga Darguzaite, Māras Muižnieces Mākslas skolas pedagoģe, māksliniece Iveta Laure un mākslinieks Kārlis Siliņš. Izstādes laikā plānotas divas bērnu un jauniešu radošās darbnīcas, kurās piedalīties varēs ikviens interesents.

17. un 18. oktobrī Rīgas Kongresu nama Lielajā auditorijā strādās „Arts4all” sanāksme, kurā piedalīsies septiņu Eiropas valstu mākslas skolu koordinatori un vadītāji. Viņiem būs lieliska iespēja iepazīties ar Latvijas mākslas skolu darbu un iegūt jaunus sadarbības kontaktus. Sanāksmē runās par skatījumu uz mākslas izglītību kā uz radošās industrijas sastāvdaļu. Šāds jēdziens profesionālās ievirzes izglītībā Latvijā ir maz apskatīts un pētīts, bet, atsaucoties uz Eiropas pieredzi, Rīgas skolas cer iegūt iespēju padarīt izglītību kvalitatīvāku un atbilstošāku darba tirgum radošajās industrijās un iegūt pieredzi finansējuma piesaistīšanai mākslas izglītības jomā.

„Apskatot izstādi, atļausimies paraudzīties bērnu acīm uz mīlestību, kas mums ikvienam ir vajadzīga. Vai manī pašā ir pietiekami daudz mīlestības pret apkārtējo pasauli, kur to rast? Varbūt mainot attieksmi vienam pret otru, mēs arī globāli varam ko mainīt pasaulē? Bērnu un jauniešu skatījums uz lietām ir ļoti nepieciešams pieaugušo pasaulei, lai padarītu to labāku. Tas ir arī viens no izstādes mērķiem - ar mākslas valodas palīdzību panākt, lai jaunieši un bērni tiktu uzklausīti. Veicināt sapratni sabiedrībā un atvērt ceļu mīlestībai. Ieskatīsimies jauniešu darbos un mēģināsim saprast, ko viņi vēlas mums teikt,” stāsta Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas projektu vadītāja Ingemāra Treija-Čivle.

Izstādi organizē Rīgas domes Kultūras departamenta Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skola sadarbībā ar Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolu un Bolderājas Mūzikas un mākslas skolu. Izstādi atbalsta Rīgas domes Kultūras departaments.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties