Kinoteātrī „Rīga” ar multimediālu lekciju par Tibetu uzstāsies austriešu ceļotājs Bruno Baumanis

Elīna Cire, 21.10.2008., 17:05

Ar lekciju „Tibeta – Svētceļojums uz Kailašu” 28. oktobrī Kino „Rīga” Lielajā zālē plkst. 18.30 viesosies austriešu Tibetas pētnieks un pasaules apceļotājs Bruno Baumanis.

tibetas_lekcija_kino_riga6Pasaulē nav kalna, ko varētu pielīdzināt Kailašam – Centrālāzijas senajās kultūrās to uzskatīja par Visuma centru, mūsdienās to dēvē par „pasaules jumtu”, kura pakājē iztek četras lielākās Āzijas upes. Kailašs ir augstākais mērķis dažādu ticību svētceļniekiem, tostarp budistiem un hinduistiem.

Lekcija līdzinās vizuāli krāšņai izrādei, kurā autora stāstījumu papildina unikāls audio, video un foto materiāls. Tā iepazīstinās ne tikai Tibetas un Himalaju garīgi bagāto ainavu, bet arī izsekos stāstam, kā Kailašs kļuvis par pielūgsmes centru vairākām milzīgām reliģijām.

Bruno Baumanis (dz. 1955) ir pasaules apceļotājs, kurš veicis vairāk nekā 90 ekspedīcijas visos pasaules kontinentos, tostarp arī Takla Makanā, Sahārā, Gobi, Jaungvinejā, Austrālijā, Kenijā, Ugandā, Aļaskā, Indonēzijā, Malaizijā. B. Baumanis ir arī 20 dažādu ceļojumu grāmatu autors, fotogrāfs, vēsturnieks, antropologs un viens no labākajiem Tibetas zinātājiem Eiropā, kurš kopš 1985. gada ik sezonu dodas uz Tibetu un savās grāmatās, filmās un lekcijās turpina iepazīstināt ar šīs brīnumainās zemes tradīcijām un ģeogrāfiju.

Rīgā B. Baumanis viesosies jau otro reizi - pagājušā gada septembrī skatītāju pārpildītā kinoteātra „K-Suns” zālē notika viņa lekcija par pētījumiem Takla Makana un Gobi tuksnesī. B. Baumanis ir arī iniciators un vadītājs vērienīgam starpkultūru pētniecības projektam „Silk Road Project”, kas notiks 2010. gadā un kurā, sekojot senā Zīda Ceļa maršrutam, iesaistītas valstis no Centrāleiropas līdz pat Ķīnai. (B. Baumaņa mājas lapa: http://www.bruno-baumann.de/)

Lekcija notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.
Biļetes cena 3 LVL, skolēniem, studentiem, pensionāriem, uzrādot apliecību, atlaide.
Biļetes iegādājamas visās Biļešu Paradīzes kasēs, internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī Kino „RĪGA” biļešu kasē.

Lekcija notiek cikla „Kultūršoks” ietvaros.
Organizē: Kultūras biedrība TARBA/ Teātris United Intimacy
Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Kino „RĪGA”, Rīgas Kultūras Aģentūra, Relaks Tūre, Radio Naba, Baddog, Delfi, Young&Hungry
Informācija: www.unitedintimacy.lv

2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Ivars, 28.10.2008. 07:17:24 (ip:159.148.73.90)
Komentāra reitings: 0

Ieskatam varat iegriezties lapā
http://tencinu.wordpress.com/citu-bildes/

anta (antaarno@inbox.lv), 30.10.2008. 11:48:04 (ip:78.84.40.206)
Komentāra reitings: 0

... droši vien, ka bija ļoti interesanti, taču ziņu atvērt izdevās tikai šodien. Varbūt kāds var padalīties ariespaidiem...

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties