Uva Osmane un Kirstena Helfriša “apkārtpasaulei-nodebesīmuzelli”

Uva Osmane, 25.09.2007., 18:20

No 4. līdz 21.oktobrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā (Torņa ielā 1, Vecrīgā) viesosies ceļojošā izstāde, kurai 1.pieturas punkts ir Rīga, bet tad sekos Rāvensburga (Vācija) un Londona (Lielbritānija).

Uva Osmane un Kirstena Helfriša - ZusammendarbsIzstādi atklās pazīstamais performances mākslinieks Nigels Rolfe (Lielbritānija).

Projekts apkārtpasaulei – nodebesīmuzelli ir procesuālās mākslas piemērs, tā autores ir divas mākslinieces no Londonas – Uva Osmane un Kirstena Helfriša.

2007.gada 07.oktobrī – plkst. 15:00 aicinām visus interesentus uz Svētdienas sarunu muzejā, kurā runāsim par projekta realizācijas gaitu.

Divu mākslinieču – Uvas Osmanes un Kirstenas Helfrišas projekts ir ceļojošā izstāde apkartpasaulei – nodebesīmuzelli, kuras pirmā pietura ir LNMM izstāžu zāles Arsenāls Radošā darbnīca. Projekts taps laika gaitā, māksliniecēm uzturoties Rīgā un uzņemot iespaidus par vidi un cilvēkiem. Izstādei tiks veidoti trīs mākslas darbi – Uvas Osmanes instalācija Galds un krēsls un Kirstenas Helfrišas papīra kolāža Trīs reizes mājās, kā arī abu kolaža uz auduma apkartpasaulei – nodebesimuzelli. Process sāksies divas dienas pirms izstādes atklāšanas un norisināsies izstādes laikā.

Uva Osmane - Mets ekspozīcijas projektam 2007Mākslas darbi ceļos no izstādes uz izstādi maršrutā Rīga – Rāvensburga – Londona. Darbi tiks radīti un papildināti visā projekta norises laikā, vadoties no atziņām un sajūtām, ko mākslinieces būs smēlušas šo trīs pilsētu ielās, parkos, runājot ar cilvēkiem, lasot vietējos preses izdevumus – tādējādi veidojot savdabīgu vizuālo informācijas lauku.

Projekts pēta, kā dzīves izmaiņas ietekmē radošās izpausmes. Ar ko atšķiras mākslas darbs, kurš radīts pazīstamā vidē, no mākslas darba, kurš tapis nepazīstamos apstākļos? Kā mākslas darbs mainās, no jauna topot jaunā vidē?

Kirstena Helfriša - Mets ekspozīcijas projektam 2007Uva Osmane ir piedzimusi Rīgā, Latvijā, Kirstena Helfriša nāk no Rāvensburgas, Vācijā. Mākslinieces veido jauktu disciplīnu konceptuālos darbus, videodarbus, instalācijas. Savā jaunradē viņas izmanto kopā vairākus materiālus un kontekstus, lai iegūtu jaunas perspektīvas uz dažādām lietām. Strādājot atšķirīgās kultūrās, ceļojot un satiekot dažādus cilvēkus no visām pasaules malām, mākslinieces veido darbu, kas atgādina vienas lielas kolāžas radīšanas procesu.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Article Post sites permannet russiannewstoday.com scotlandnewstoday.com switzerlandnewstoday.com thedailymailnewstoday.com thedailytelegraphnewstoday.com Dont hesiate to contact us

DavidHiexy

All time cool 000*** lv.hc.lv

KvrqbXTCaR

Hello, It is with sad regret that after 12 years, LeadsMax.biz is shutting down. We have made all our databases available on our website. 25 Million companies 527 Million People LeadsMax.biz

Dino


ienāktreģistrēties