Mākslinieces Andželas Strupules - Smalkās personālizstāde “Jūtu Nianses”

Daina Sihtore, 03.10.2007., 11:29

No 9.oktobra galerija “BonhanS.S” aicina savus skatītājus uz jaunu izstādi. Māksliniece Andžela Strupule – Smalkā piedāvā iepazīties ar jaunu darbu klāstu izstādē “Jūtu nianses”.

Pirms diviem gadiem notika viņas pirmā parādīšanās publikai ar izstādi “Esības saturs”. Autore nav mācījusies Latvijas Mākslas akadēmijā, bet gan Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā, kur tikusi studēta psiholoģija – zinātne, kas pēta cilvēku pārdzīvojumus, uzvedību, faktorus, kas nosaka viņa uztveri, domāšanu, jūtas un atmiņu. “Tur, kur loģika un prāts paliek bezspēcīgi, uzvar emocionālā suģestija, t.i., lietas tiek pieņemtas zemapziņas centru līmenī.”

Pirmajā kolekcijā skatījām bezpriekšmetiskas kompozīcijas zeltaini sudrabotos, dzeltenos, gaiši zilos un rozā toņos, šoreiz redzam tiešu pievēršanos dabas formām un krāsai, ir notikusi ziedu pētīšana. Māksliniece tos nekārto vāzēs, bet pietuvina tuvplānā. Lillijas, rozes, kallas, begonijas. Mierinājums, miers, kaislība, erotika.

“Emocijas ir mūsu psihisko reakciju kopums uz dzīves norisēm, tās vada mūsu rīcību, instinktus, bezapziņas tieksmes, domas... Tās nosaka mūsu jūtas, garastāvokli, kaislības,” - tā Andžela Strupule – Smalkā.

Zieds ar savu noteiktu raksturu, krāsu gammu. Atpazīstams un nolasāms. Tu vari priecāties par to, vari arī pieiet solīti tuvāk, iedziļināties, uztvert to jūtu gammu, kas likusi, ļāvusi autorei ziedu atklāt tieši tā un ne citādi. Tu vari vienkārši priecāties par Dabas Mātes pilnību. Vari un drīksti. Bet ja vēlies, atklāt simbolu un kosmiskas likumsakarības. Šie ZIEDI suģestē, pievelk, tiem ir sava valoda un liktenis. Klausies un sadzirdi zieda sirdspukstus.

“Novēlu mācēt - vērsties uz savu dziļo pieredzi, kas ļauj mums nevis zināt vairāk, bet gan būt vairāk, ieraudzīt savas dzīves notikumus citām acīm.
Neiejaukties dabiskajā Visuma gaitā, kas nešaubīgi mums sniedz to, kas mums pienākas vai atņem to, kas nav domāts mums,” – tā Andžela.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Крайне советую газон мск, их специализация это автополив, качество высочайшее

BernardEnund

All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday


ienāktreģistrēties