Andrejsalā notiks izstāde "Fotogrāfa dienasgrāmata"

Līna Leitāne, 02.07.2007., 15:53

Rīgā, Andrejsalā, biedrības Orbīta telpās,12.jūlijā 18:00 tiks atklāta izstāde "Fotogrāfa dienasgrāmata".

Tajā tiks eksponēti jauno fotogrāfu, Starptautiskās fotogrāfijas vasaras skolas (SFVS) 2006 absolventu īpaši izstādei radītas foto - dienasgrāmatas.

Izstādē piedalās jaunie fotogrāfi Krista Burāne, Mikus Kļaviņs, Uldis Daugaviņs, Sabīne Mežkaze

Viesturs Pinka, Viktorija Krone, Asnate Bočkis, Edgars Širokovs.

Baiba Tetere, izstādes kuratore, informējot par izstādi stāsta:

„Ar dienasgrāmatu nereti uztveram intīmu tekstuālu vēstījumu, interakciju starp rakstītāju, pašu dienasgrāmatu un visbeidzot lasītāju. Šīs izstādes autori- foto dienasgrāmatu „rakstītāji” - it kā „atvērs” lasītājam savus ikdienas dzīves lapaspuses, aicinot skatītāju uz personiskāku sarunu par parasti neparasto un neparasti parasto. Veidojot izstādi, autoru mērķis ir ne tik daudz indivīda privātās telpas atklāšana ar pretenziju uz provokatīvu ekshibicionismu, cik iedziļināšanās ikdienas fragmentos, caur tiem atklājot skatītājam autora pieredzi un atziņas no sava pasaules izziņas procesa.”

Izstādē Fotogrāfa dienasgrāmata dienasgrāmatu rakstīšanai un lasīšanai kalpos mūsdienīgs, Latvijā līdz šim neizmantots attēlu eksponēšanas veids - digitālajā kamerā fiksēto mirkļu projicēšana televizoru ekrānos, fotokameras pieslēdzot televizoram. Šāds ekspozīcijas veids ne tikai runā par zināmām iezīmēm dienasgrāmatošanas raksturā postmodernajā laikmetā, bet arī ļauj notvert fotogrāfijai un dienasgrāmatai kopīgo momentāno raksturu, saglabājot „lapu pāršķiršanas” sajūtu, kā arī paturot foto stāstījumā autora paredzēto secību.

Izstādi no 12.jūlija līdz 22.jūlijam varēs aplūkot Andrejsalā, biedrības Orbīta telpās. Pēc tam izstādes tiks eksponēta tirdzniecības centros Rīgā - no 23.jūlija līdz 5.augustam t/c Spice, no 3.-16.septembrim t/c Alfa, kā arī citviet.

Izstādi rīko SFVS un biedrība BIBA&MĀSAS. Atbalstu izstādes tehniskajā realizācijā sniedz SONY Latvia.

Uzziņai:
Starptautiskā fotogrāfijas vasaras skola ir unikāla tradīcija foto nozarē Latvijā, kas aizsākās 2006. gadā ar pirmo SFVS, kas norisinājās Ludzā. To vadīja 4 profesionāli fotogrāfi no ASV, Šveices, Austrijas; vietējos mācību spēkus pārstāvēja Latvijas Gada Foto balvas 2006 laureāts - Alnis Stakle. SFVS 2006 piedalījās 49 jaunie fotogrāfi no dažādām valstīm, un iniciatīva guva ievērojamu atbalstu un atsauksmes no tādiem vietējiem fotogrāfiem kā Andrejs Grants, Gvido Kajons, Gatis Rozenfelds, Valts Kleins, Kaspars Goba, u.c.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties