18. janvārī Andrejsalā atklās Andra Eglīša izstādi „Zem debess juma”

Zane Zajančkauska, 10.01.2008., 14:13

18. janvārī Korpusu cehā Andrejsalā, Andrejostas ielā 4, Laikmetīgās mākslas centrs atklās gleznotāja Andra Eglīša izstādi „Zem debess juma”.

Izstādē tiks rādīti 9 mākslinieka jaunākie darbi - lielformāta gleznas, kas tapušas, uzturoties mākslinieku rezidencē Zviedrijā. Izstāde skatāma līdz 17. februārim.

„Šī sērija sastāv no deviņiem darbiem, kuru vārdos izteiktā ideja varētu būt stāsts par katra cilvēka milzīgo nozīmību un tajā pašā laikā ārkārtējo niecību. Šī sajūta īpaši raksturīga lielpilsētas apstākļos. Katrs savā nodabā dzimstam un mirstam, mīlam un skumstam, alkstam, tiecamies un esam vienaldzīgi. Paralēli tam veidojas miljoniem līdzīgu stāstu, - citi laimīgāki, citi nelaimīgāki. Kas šajā plūdumā ir svarīgākais? Katram individuāli un visiem kopā?“ izstādes tematiku raksturo Andris Eglītis.

Andris Eglītis (1981) ir viens no veiksmīgākajiem jaunajiem gleznotājiem, vizuālās mākslas izstādes „Rudens 2007” laureāts, kas guvis arī starptautisku atzinību. A. Eglītis 2005. gadā ieguvis mākslas maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, mācījies arī Manchester Metropolitan University un Sanktpēterburgas Mākslas akadēmijā. Piedalījies vairākas grupu izstādēs - „U25”, „Trajektorijas 4”, „Pasaulīgo prieku dārzs” u.c.

„Atšķirībā no vispārpieņemtajām tendencēm attēlu kultūrā šodien, Andris Eglītis neaizraujas ar savu izpausmju spektra dažādošanu. Tūlītējs efekts un sakāpināta intensitāte palīdz radīt ”apskaidrības mirkļus ikdienišķās detaļās”, kā to definējis pats mākslinieks,” A. Eglīša darbu raksturo zviedru izcelsmes kuratore un kritiķe Marija Linda.

Izstādi organizē: Laikmetīgās mākslas centrs.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, AB.LV Sabiedriskā labuma fonds, Jaunrīgas attīstības uzņēmums.

Informatīvie atbalstītāji: Diena, Rīgas Laiks, Fotokvartāls, Studija, Kultūras forums.

Izstādes atklāšana: 2008. gada 18. janvārī plkst. 18.00

Izstāde skatāma no 18.janvāra līdz 17. februārim: Trešdienās - sestdienās, plkst. 13.00 - 19.00. Svētdienās plkst. 13.00 - 18.00


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
Zobrats (alexgrimveil@inbox.lv), 02.02.2008. 21:25:29 (ip:87.226.69.140)
Komentāra reitings: 0

Ja jau tik ļoti cildina tad jau jāaiziet, vismaz mākslas vēstures skolotājas dēļ. (grin smile)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


ienāktreģistrēties