Andrejdiena Andrejsalā – jau trešo reizi!

www.andrejsala.lv, 15.11.2007., 07:54

30. novembrī pašā Rīgas vidū – Andrejsalā – jau trešo gadu pēc kārtas notiks šīs teritorijas vārda svētku svinības.

Andrejsalā rezidējošajiem māksliniekiem un teritorijas attīstītājai SIA Jaunrīgas attīstības uzņēmums, kā arī viesiem jau ir padomā daudz saistošu pasākumu.

Andrejdienas svētku programmas oficiālā atklāšana ieplānota pievakarē, taču Dienvidu galu svinību noskaņas pamazām pārņems jau agrā pēcpusdienā, kad klubā Space:Garage (Garāžas) durvis vērs brīvais tirdziņš, kur interesenti varēs iegādāties apģērba gabalus, dažādus aksesuārus, skaņuplates un citas jaukas lietas. Lielisku iespēju iepazīties ar Andrejsalu fotogrāfijās speciālā izstādē ir sagādājis teritorijas attīstītājs Jaunrīgas attīstības uzņēmums un fotostudija Imagine – apmēram 100 lielformāta attēlu, kas fiksēti Andrejsalā šajā un dažos iepriekšējos gados, būs izvietoti Korpusu ceha Lielajā zālē. Šo izstādi papildinās Jaunrīgas attīstības uzņēmuma un Laikmetīgās mākslas centra veidota retrospektīva filma par kultūras un mākslas norisēm Andrejsalā, bet vienā no Lielās zāles papildu telpām varēs apskatīt J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas audzēkņu darbu izstādi Andrejsala gleznās.

Andrejdienas svinību dalībnieki varēs iegādāties Ziemassvētku kartītes, ko šoruden sarūpēja Andrejsalas mākslinieki. Apskatiet kartīšu galeriju un izvēlieties sev tīkamāko jau tagad!

Turpat, Korpusu ceha 1. stāvā, mākslas studija Peahen piedāvās veselas divas izstādes – radošajā darbnīcā Lādīšu apgleznošana tapušos darbus un fotoprojekta Trip Ticket II: Venēcija–Andrejsala laikā uzņemtos kadrus. Korpusu ceha Vidējā zālē būs atvērta fotokonkursa Spoguļefekts uzvarētāju darbu – lielformāta attēlu izdruku – izstāde.

Tuvojoties vakaram, svētku programma vērsīsies plašumā. Mākslinieku rezidence Singalong rīkos konceptuālu dizaina izstādi Znak/Septiņas istabas, kurā piedalīsies Latvijā pazīstami mākslinieki, kā arī viesi no Lietuvas un Igaunijas.

Andrejsalā mītošajai Pop-front komandai padomā ir gaismas šovs Korpusu ceha logos, bet Tirgus laukumā ar ugunsskulptūru performanci uzstāsies mākslinieka Uģa Bērziņa radošā darbnīca Full Shine.

Un kā gan bez teātra! Dirty Deal Teatro telpās (Metināšanas darbnīcas) apvienība Laiva aicinās improvizācijas teātra cienītājus noskatīties izrādi Makulatūras faktūra (bez maksas!), bet Sapņa teātrī Elektrocehā tiks uzvestas teatrālas miniatūras pēc serbu rakstnieka Milorada Paviča darbu motīviem. Andrejsalas Pulkvedī, kas atrodas Galdniecībā blakus Elektroceham, notiks deju mūzikas pasākums Es mīlu Andreju, taču tas nebūs vienīgais mūzikas cienītāju ievērības vērtais notikums.

Šis ir pavisam īss ieskats Andrejdienas svētku programmā. Andrejsala ir nudien attaisnojusi tai piedēvēto apzīmējumu Ideju enkurvieta – mākslinieku izteikto piedāvājumu saraksts top garāks ar katru dienu. Publicēsim to jau pavisam drīz, bet pagaidām aicinām jūs gatavoties svētkiem, piemēram, iepazīstoties ar latviešu tautas ticējumiem, kas saistīti ar Andrejdienu!


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties