Metālmākslinieka Andra Dukura izstāde galerijā "Laipa"

Valda Jurāne, 14.03.2007., 06:54

Valmierā, galerijā “Laipa” no 16. marta līdz 5. aprīlim apskatāma Rūjienas metālmākslinieka Andra Dukura personālizstāde www.rujiena.lv/dukurs

Izstādes centrālā tēma – mobilās skulptūras, kurās “apspēlēta” lodes forma. Tādējādi darbiem piemīt savdabīga tehniska īpašība – tos var pārvietot ripinot. Šāda izvēle nav nejauša, jo, kā uzsver pats autors, lode raksturo mūžību un nepārtrauktību. Turklāt apaļā forma ir daudzkārt parādījusies arī citos A.Dukura veidotajos darbos, īpaši interjera priekšmetos: galdos un gaismas ķermeņos.

Skulptūras veidotas māksliniekam raksturīgajā autortehnikā – kā mežģīņots metāla tīklojums. Tā kā izstādes darbu forma ir nemainīga, uzsvars likts uz dažādo faktūru – no smaga raupjuma līdz pat maigam pulējumam, no trausla tīklojuma līdz agresīvam metāla sakausējumam.

Andris Dukurs ir metālmākslinieks, kas dzīvo un strādā Rūjienā. Darbojas ne tikai ar metālu, bet veido arī uguns skulptūras un piedalās multimediālos uzvedumos, kuros meklē mijiedarbību ar citiem radošiem žanriem, kā dzeju, mūziku, kustību un ritmu. Sadarbojies ar literāru apvienību “Textils”, grupu “Afro Ambient” un Anša Rūtentāla kustību teātri.

Jāpiebilst, ka 2006. gada nogalē Vidzemes mākslinieku kopīgā izstādē galerijā “Laipa” A.Dukura veidotais metāla zirgs dabīgā augumā izraisīja neviltotu apbrīnu un interesi.

Izstādes www.rujiena.lv/dukurs atklāšana notiks piektdien, 16. martā pulksten 16:00. A.Dukura izstādi galerijā “Laipa” atbalsta Valmieras rajona padome.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties