Aprīļa nogalē norisināsies "Amatnieku svētki 2009" noslēguma pasākumi

Daina Grimze, VJIC pārvaldes vecakā referente, 22.04.2009., 18:30

Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un profesionālās izglītības iestādēm 23., 28. un 30. aprīlī rīko "Amatnieku svētku 2009" noslēguma pasākumus

Tie norisināsies 23. aprīlī plkst. 13.00 Vecbebru profesionālajā vidusskolā, 28.aprīlī plkst.14.00 Priekuļu kultūras namā un 30. aprīlī plkst.13.00 Mālpils kultūras namā. Uz pasākumiem laipni aicināti visi interesenti, ieeja - bez maksas.

Katrā pasākumā piedalīsies aptuveni 300 jauniešu no profesionālo izglītības iestādēm, kopā ap 900 dalībnieku no visiem Latvijas rajoniem un pilsētām. Pasākumos jaunieši prezentēs apgūtās amatu prasmes un rādīs meistarstiķus. Skatītājiem būs iespēja vērot arī samērā ekstrēmus priekšnesumus – piemēram, jaunieši, kuri izvēlējušies celtnieku profesiju, pielietojot teorētiskās zināšanas un roku veiklību, demonstrēs, kā bez sarežģījumiem iespējams pārsist ķieģeli tieši viducī.

Marta mēnesī notika "Amatnieku svētki 2009" skates, kur jaunieši rādīja savu paveikto interešu izglītībā un amatu apguvē. Kopā piedalījās 2327 jaunieši.
1.vietu koru izpildījumā ieguva Liepājas Būvamatniecības vidusskolas jauktais koris, diriģente Anita Elere.
1.vietu vokālo ansambļu un solistu žanrā ieguva Ogres Meža tehnikuma soliste Ieva Zaļkalniņa, vadītājs Artūrs Mangulis.
1.vieta vokāli instrumentālo, instrumentālo un individuālo izpildītāju žanrā ieguva Cīravas arodvidusskolas solists (akordeons) Valters Zaveckis, vadītājs Artis Ābele.
1.vietu tautu deju kolektīvu priekšnesumos ieguva Rīgas Celtniecības koledžas tautas deju kolektīvs "Austris", vadītāja Elita Treilone.
1.vietu estrādes deju, netradicionālo deju, breika un kustību grupu žanrā ieguva Rīgas Tūrisma un tirdzniecības skolas deju pulciņš, vadītājas Kristīne Muižinka un Kristīne Bišofa.
1.vieta amatu prezentācijas un meistarstiķu grupā Vecbebru Profesionālajai vidusskolai par priekšnesumu "Kas var būt labāks par šo?".

Noslēguma pasākumos tiks apbalvoti profesionālās izglītības iestādes un jaunieši, kuri parādīja savu mācību gada veikumu interešu izglītības programmās un amatu prasmju apguvē. Šogad pirmo reizi ir plānots septiņus amatnieku karogus svinīgi pārvest uz noslēguma pasākumiem, kur tie rotās noslēguma pasākuma skatuvi kā "Amatnieku svētku 2009" simbols.

"Amatnieku svētki 2009" norisinājušies, gatavojoties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Projekta mērķis ir iesaistīt profesionālās izglītības jauniešus nacionālās identitātes, valstiskās apziņas, tautas tradīciju un kultūras vērtību saglabāšanā un attīstībā, kā arī saglabāt un attīstīt profesionālās izglītības iestāžu jauniešos interesi un vēlmi piedalīties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Novērtēt amatieru mākslas kolektīvu māksliniecisko sniegumu un pedagogu darbu, kā arī veicināt jauniešos interesi par profesijas un amata apguvi.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties