Aleksandra Očakovskiha izstāde „Koka Intarsijas”

Karlīne Cercina, 19.02.2008., 10:26

Valmierā, mākslas Galerijas „Laipa” 15. jubilejas gadā, piektdien, 22. februārī pulks. 15:00 atklās Aleksandra Očakovskiha izstādi „Koka Intarsijas”.

Izstāde galerijā būs apskatāma līdz 6.martam.

Koka inkrustācija jeb intarsija- tas ir koka mozaīkas veids, ko veido no augstvērtīgas koksnes finiera figūrveida plāksnēm. Tās ir dažādās krāsās un ar dažādu tekstūru (rakstu). Krāsvielas intarsijā netiek izmantots. Atsevišķas finiera plāksnes ietonē, iegremdējot tās sakarsētās smiltīs (apdedzina) . Oriģinālas krāsas un toņus var sasniegt, mērcējot finieri ūdenī (kodina). Intarsiju veidošanai izmanto augstvērtīgas koksnes finiera gabaliņus, t.i. akācija, dižskābārdis, riekstkoks, kļava, liepa, goba, apse, ozols, lapegle, īve, mahagoni, polisandrs, mimozas koks un daudzi citi.

Intarsija ir ļoti sens un izsmalcināts mākslas veids, kas aizsākās senajā Ēģiptē. Brīnišķīgākie intarsijas paraugi tika radīti Itālijā, Francijā, Anglijā un Krievijā

rokoko, baroka, klasicisma, ar deco un modernisma stilā.

Vārds „Intarasija” var likties nezināms, bet droši var apgalvot, ka ikviens no jums to ir redzējis. Vēl pavisam nesen daudzos suvenīru veikalos bija lielos daudzumos inkrustēti darbi ar Vecrīgas skatiem, vadoņu portretiem vai raudošas meitenes portrets ar dzintara gabaliņu rokās. Šāda masveida pārprodukcija daudzu gadu garumā ir devalvējusi mūsu uztveri un liedz uz intarsiju paskatīties kā uz mākslas veidu.

Aleksandrs Očakovskihs ir izveidojis alternatīvu darbu izstādi, lai dotu jums iespēju saprast, ka intarsija tas ir mākslas veids. Par to jūs varēsiet pārliecināties, apmeklējot izstādi Valmieras mākslas Galerijā „Laipa” no š.g. 22.februāra līdz 06.martam.

Galerijā redzamie darbi ir pasaules līmeņa intarsija, kam analogu nav. Tie ir veidoti daudzu gadu garumā un vairums no tiem atrodas privātkolekcijās. Izstādē tiek demonstrēti meistardarbi, kuros ir iekļauta cilvēka roku un koka enerģijas mijiedarbība, kas neizprotamā veidā piesaista mūsu uzmanību un rada apbrīnu par spēcīgo enerģētisko saikni. Katrs darbs ir vienā eksemplārā, neatkārtojams, katrs ar savu raksturu un noskaņu, bet lai to izjustu - tas jāredz pašiem!

Mākslas Galerija „Laipa” sadarbībā ar mākslinieku Aleksandru Očakovskihi izstādes apmeklētājiem sniedz unikālu iespēju redzēt mākslas darbu tapšanas gaitu 22. Februārī plkst. 17:00, pēc izstādes atklāšanas, kas ir 15:00, galerijas telpās būs vērojams kā top koka intarsijas. Visi laipni aicināti piedalīties un novērtēt šo mākslas veidu.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
cp lolita ==> eit.tw/04G9JV <== ==> biturl.top/RJFrma <==

Georgeadash

Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz


ienāktreģistrēties