Jau piekto reizi tiks pasniegta Aleksandra Čaka balva

Elīna Dambekalne, 23.10.2009., 09:17

27. oktobrī, dzejnieka dzimšanas dienā, plkst. 18.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē notiks svinīgā Aleksandra Čaka balvas pasniegšanas ceremonija, kurā klātesošos ar dziesmām priecēs Mārtiņš Brauns, Niks Matvejevs un Ieva Sutugova.

Jau piekto reizi tiks pasniegta Aleksandra Čaka balva, kuras svinīgā ceremonija tiek rīkota reizi divos gados un ir kļuvusi par svētkiem visiem dzejnieka daiļrades cienītājiem. Šis gads ir nozīmīgs ne tikai balvas apaļās jubilejas dēļ, bet arī tādēļ, ka pirmo reizi balvu saņems četri laureāti.

Nominācijā par mākslinieciski augstvērtīgu un novatorisku Rīgas interpretējumu mākslā žūrijas komisija balvu piešķir Pāvilam Šēnhofam par gleznu ciklu "A. Čaka Rīga" un Edmundam Jansonam ar radošo grupu par animācijas filmu "Pavasaris Vārnu ielā".
Aleksandra Čaka dzejas popularizēšanā nozīmīgu devumu ir snieguši divi tulkotāji – Rauls Čilačava un bulgāru atdzejotāja Aksinija Mihailova – viņiem abiem iznākušas Aleksandra Čaka atdzejas grāmatas.
Aleksandra Čaka balvas pasniedzēji un dibinātāji ir Rīgas dome un A. Čaka biedrība.

Sīkāku informāciju iespējams saņemt pie A. Čaka biedrības priekšsēdētājas Andras Konstes pa tālr.63623595 vai e-pastu - andra.konste@ventspilshouse.lv

Ieejas maksa uz balvas pasniegšanas ceremoniju Ls 1.00.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties