Latvijas aktīvākā un neaktīvākā publiskā bibliotēka

Ilma Elsberga , 25.02.2009., 14:12

Jaunā erudīcijas konkursā Latvijas bibliotēkās noteiks Latvijas aktīvāko un neaktīvāko publisko bibliotēku.

2.martā sāksies interneta erudīcijas konkurss "Nāc uz bibliotēku un atrodi meklēto!", kuru jau otro gadu kopīgi rīko LURSOFT IT un valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas". Mēneša laikā līdz 30.martam četrās kārtās tiks noskaidroti divi veiklākie un prasmīgākie informācijas meklētāji internetā – viens no bibliotekāru un viens no bibliotēkas lasītāju vidus, kuri balvā saņems videokameru. Vienlaikus ar erudīcijas konkursu, izvērtējot bibliotekāru aktivitāti un iesaistīšanos konkursa publicitātē un lasītāju informēšanā par iespējām bibliotēkā, tiks noteikts Aktīvākais bibliotekārs un Radošākais bibliotekārs. Abu nomināciju ieguvēji saņems ceļazīmi uz Starptautisko Bibliotēku apvienību federācijas (IFLA) ikgadējo konferenci, kas notiks 2009.gadā Milānā 23.-27.augustā.

Konkursu informatīvi atbalsta Latvijas publiskajās bibliotēkās visvairāk abonētais laikraksts "Latvijas Avīze".

Konkurss tiek rīkots, lai rosinātu bibliotēku apmeklētājus plašāk apgūt un izmantot jaunās iespējas, ko bibliotēkās piedāvā kultūras iestāžu lielo digitalizācijas projektu ietvaros iegādātie mūsdienīgie datori, jaudīgais internets un daudzveidīgi elektroniskie resursi. Kā atzīst paši bibliotekāri, bibliotēkas šobrīd ir ļoti apmeklētas, taču bieži vien jaunās tehnoloģijas visaktīvāk izmanto jaunieši izklaidei – čatam un spēlītēm. "Bet kā lai jaunieši uzzina par datu bāzēm un citiem elektroniskajiem resursiem, kuros var atrast drošu un pārbaudītu informāciju? Bibliotekāra uzdevums ir stāstīt saviem apmeklētājiem par to, kas pieejams tikai bibliotēku vienotajā tīklā, turklāt bez maksas. Pēc iepriekšējā konkursa pieredzes varu teikt, ka tieši no bibliotekāra aktivitātes un ieinteresētības atkarīgs tas, cik aktīvi lasītāji konkrētajā bibliotēkā izmantos jaunos resursus savam darbam un izglītībai. Tāpēc šajā gadā bez darbīgo bibliotekāru apbalvošanas noteiksim arī neaktīvāko jeb Bibliotēku ar izaugsmes iespējām un šādu iespēju arī tai piedāvāsim," stāsta LURSOFT IT valdes locekle Daiga KIOPA.

Jautājumi katru pirmdienu tiks publicēti konkursa mājas lapā www.news.lv/konkurss, un atbildes būs jāiesūta ar e-pasta starpniecību.

LURSOFT laikrakstu datu bāze www.news.lv

Lursoft laikrakstu bibliotēka ir apjomīgs Latvijā publicēto periodisko izdevumu publikāciju krājums Internetā. Ik dienas tā tiek papildināta ar tūkstošiem jaunu publikāciju no nacionālo un reģionālo izdevumu jaunākajiem numuriem.

Datu bāze piedāvā ērti iepazīties gan ar jaunākajiem rakstiem, gan pēc dažādiem kritērijiem atlasīt tajā iekļautās publikācijas. Laikrakstu bibliotēka nodrošina papildus funkcijas (laikrakstu aģents, publicitātes indeksi, statistika), kas dod iespējas izvērtēt un analizēt sabiedrībā notiekošos procesus.

V/a "Kultūras informācijas sistēmas" projekts

Kultūras ministrijas valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas" īsteno vērienīgus digitalizācijas projektus bibliotēkās, arhīvos un muzejos. Pateicoties tiem, pēdējos gados Latvijas bibliotēkās notikušas ievērojamas pārmaiņas. Bibliotēkas saņēmušas jaunus datorus, printerus, skenerus, nodrošināts interneta pieslēgums visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās.

Kopš 2001.gada aģentūra īsteno projektu "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām", kura mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu Latvijas un ārvalstu elektronisko resursu pieeju visplašākajam bibliotēku lietotāju lokam. No projekta līdzekļiem tiek līdzfinansēta visu lielāko nacionālo datu bāzu un vairāku ārvalstu resursu abonēšanas maksa. Bibliotēku lasītājiem visas datu bāzes pieejamas bez maksas. Šobrīd projekta ietvaros tiek abonētas 13 augsta līmeņa datu bāzes dažādās zinātņu nozarēs gan latviešu, gan angļu, gan krievu valodās – tai skaitā, LURSOFT laikrakstu datu bāze.

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties