Akcija Muzeju nakts un Starptautiskā muzeju diena Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā

Natālija Sujunšalijeva, 24.04.2008., 13:32

Sestdien, naktī no 2008.gada 17. uz 18.maiju, starptautiskās akcijas Muzeju nakts ietvaros Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā no plkst. 19:00 līdz 24:00 notiks dažādas aktivitātes zem kopīga nosaukuma Nāc atkal rīt!.

Tāpēc arī nākamajā dienā, 18.maijā, muzejs gaida visus, kas grib redzēt, dzirdēt, atklāt un izjūst ko īpašu!

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs Muzeju Pavasara akcijā Muzeju nakts piedalās jau septīto gadu. Šogad akcija visos Latvijas muzejos notiks Vācijas kultūras mēneša O!Vācija ietvaros. Plānotos pasākumus apvieno devīze „Komm morgen wieder!” jeb „Nāc atkal rīt!”, kas ir tautā iecienīto pildīto pankūku apzīmējums vācu valodā, ko Latvijā visbiežāk reiz lietoja oriģinālvalodā.

Sakarā ar to, ka nākamā diena pēc Muzeju nakts ir 18.maijs, kas ir Starptautiskā muzeju diena, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā interesantu programmu, apspēlējot akcijas devīzi. Ierastais Muzeju nakts laiks tiks pagarināts: interesenti gaidīti ne tikai 17.maijā no plkst. 19:00 līdz 24:00, bet arī 18.maijā no plkst. 11:00 līdz 17:00.

17.maijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā akcija Muzeju nakts sāksies plkst.19:00 ar velonovietnes svinīgu atklāšanu pie muzeja centrālās ēkas K.Valdemāra ielā 10a.
Visa vakara gaitā muzejā darbosies improvizēta kafejnīca. Īpašu gaisotni radīs pasākuma īpašais viesis – SpassOrkester, kas muzicēs muzeja vestibilā.

No plkst. 19:00 – 24:00 LNMM apmeklētājiem būs iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas, bet LNMM izstāžu zālē Arsenāls (Torņa ielā 1, Vecrīgā) publikai būs atvērta izstāde Padomjzemes mitoloģija. Savukārt topošajā Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26) apmeklētāji tiks iepazīstināti ar muzeja ideju un uzzinās par mākslinieku kāzu ceļojumu uz Berlīni un Parīzi, kas notika 1922. – 1923.gadu mijā.

Ieeja visās muzeja ekspozīcijās un izstādēs bezmaksas. Eksponātu saglabātības un drošības apsvērumu dēļ izstāde no Dortmundes muzeja Am Ostwall kolekcijas „Ekspresionisma grafika” apmeklētājiem Muzeju nakts laikā nebūs pieejama.

Kad apmeklētāji būs azartiski apmeklējuši un redzējuši daudzus muzejus naktī, bet tomēr saglabās interesi par muzeja piedāvājumu, visi interesenti tiks laipni aicināti uz īpašiem pasākumiem Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā arī 18.maijā.

Svētdien ieeja visās muzeja pastāvīgajās ekspozīcijās un izstādēs būs bezmaksas. Eksponātu saglabātības un drošības apsvērumu dēļ ierobežota ieeja izstādē no Dortmundes muzeja Am Ostwall kolekcijas „Ekspresionisma grafika”.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


ienāktreģistrēties