Aizputē atklās IDEA House

Vilis Brūveris, 08.08.2008., 13:51

9.augustā plkst. 13:00 tiks atklāta jauniešu māja IDEA House.

Uz jauniešu pulcēšanās vietas atklāšanu aicināti visi pilsētas iedzīvotāji un viesi. Visas dienas garumā IDEA House norisināsies Graffiti un BodyArt darbnīcas. Projektu IDEA House īsteno biedrība NEXT sadarbībā ar Aizputes pilsētas domi, Sorosa fondu - Latvija un Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā.

IDEA House atklāšanas pasākumā viesus uzrunās biedrības NEXT valdes priekšsēdētāja Liene Zīlīte, Aizputes pilsētas domes priekšsēdētājs Juris Grasmanis un Latvijas Pašvaldību savienības padomniece Ivita Peipiņa.

„IDEA House ir starptautiska iniciatīva, kuru attīsta Starptautiskā Debašu Izglītības Asociācija (IDEA - International Debate Education Association). Līdzīgas mājas jau darbojas Budapeštā, Bukarestē un Roterdamā. Aizputes IDEA House sniegs unikālu praksi IDEA House veidošanā Eiropā, radot jaunas iespējas ne tikai urbānā vidē, bet arī jauniešiem no mazpilsētām,” uzsver IDEA House vadītāja Ance Zemžāne.

„Latvijā IDEA House jēdzienu 2007. gadā ieviesa Sorosa fonds - Latvija. Mani ārvalstu kolēģi atzinās, ka tādus jauniešu, kā NEXT, viņi vēl nebija sastapuši: citās valstīs telpu atrašana bija mazākā problēma, bet darītājus bija jāmeklē ar uguni. Mēs lepojamiem, ka tieši NEXT saimniekos pasaulē pirmajā mazpilsētas IDEA House,” stāsta Sorosa fonds - Latvija Cilvēktiesību un sociālās integrācijas programmas direktore Liesma Ose.

„Aizputē līdz šim nav bijušas līdzīgas vietas, kur pavadīt savu brīvo laiku. Jauniešiem beidzot ir ko darīt un vairs nevar teikt, ka šeit nekas nenotiek. Šī ir vieta, kur lēmumus nepieņem kāds no augšas. Mēs kopīgi izsakam savas idejas un izlemjam par to īstenošanas iespējām,” savos iespaidos dalās Ieva no Aizputes.

„Projekta IDEA House mērķis ir veicināt Aizputes jauniešu iespējas kļūt par sabiedrības resursu un sniegt iespēju jauniešiem saturīgi pavadīt brīvo laiku, piedalīties neformālās izglītības aktivitātēs un aktīvi līdzdarboties pašvaldības jaunatnes politikas veidošanā un īstenošanā,” stāsta biedrības NEXT valdes priekšsēdētāja Liene Zīlīte.

Projekts IDEA House tiek īstenots ar Aizputes pilsētas domes, Sorosa fonda - Latvija un Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā atbalstu.


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
dichene1 (dichene1@inbox.lv), 16.02.2010. 14:33:42 (ip:91.200.66.53)
Komentāra reitings: 0

ļoti laba iespēja darīt kautko intresantu un ļoti patīkami tur atpūsties

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties