Aigara Zaļkalna izstāde "Dzīvnieki"

Karīna Rozenberga, 21.07.2009., 06:48

Valmierā, mākslas galerijā "Laipa", pirmdien, 3.augustā plkst. 17:00 atklās Aigara Zaļkalna izstādi "Dzīvnieki". Izstāde galerijā būs apskatāma līdz 2009.gada 26. augustam.

Aigars ZaļkalnsAigara Zaļkalna izstāde "Dzīvnieki"- cilvēks, kam glezniecība ir dzīves svarīgākā nodarbošanās, bet kā jau daudzi latvieši ir pārcēlies uz Lielbritāniju - Londonu. Dzīve mākslinieku nav žēlojusi, tāpēc viņa gleznās jaušama viegla ironija par un ap dzīvi. Pats ir tipisks mākslinieks, proti, darbi runā viņa vietā.

Dzimis Saldū, 1958. gadā kā jaunākais no diviem dēliem. Pirmā saskarsme ar mākslu bija rokmūzika, kurai 70. gadi bija ziedu laiki. Pašmācības ceļā apguvis ģitāras spēli. Īpaši iespaidojies no Džimija Hendriksa daiļrades. Pēc vidusskolas beigšanas un obligātā militārā dienesta Aigars sāka strādāt par ugunsdzēsēju. Paralēli uzsāka darboties arī kā kokgriezējs. Šo prasmi apguva pašmācības ceļā. Šajā periodā vairākiem Saldus pagastiem kokgriezumā darinājis ģerboņus.

Dzīves ceļi aizveda uz Jelgavu, kur viņš sāka strādāt par mākslinieku – noformētāju pilsētas kultūras namā. Paralēli darbam mācījās Intas Bergas tēlniecības studijā, kur pilnveidoja koktēlnieka iemaņas. Jelgavā 27 gadu vecumā pievērsās grafikai. Pārsvarā zīmēja komiksus. Zīmēšanas iemaņas pilnveidoja Arnolda Plauža privātajā zīmēšanas studijā. Apmēram 30 gadu vecumā uzsāka gleznot, jeb kā pats saka – mālēt. Karikatūru stils stipri iespaidojis arī viņa glezniecības darbus. Jelgavas periodā gleznoja neliela izmēra klusās dabas, kuras pārdeva Vecrīgas ielu tirdziņā.

Savas lielākās dzīves cerības saistīja ar Rīgu, taču arī šo pilsētu pameta pēc daudziem gadiem. Rīgas periodā līdzās gleznošanai pievērsās virpotu koka rotaļlietu izgatavošanai, un to pārdošanai. Īpaši izstrādāts dizains rotaļlietām - riekstu blusa, ķiršu blusa un koka govs. Šā dzīvnieka tēli bieži parādās zīmējumos un gleznās. Rīgā gandrīz 10 gadus darbojās kā brīvmākslinieks. Gan gleznu, gan koka rotaļlietu pārdošana 90. gadu beigās kļuva komerciāli neveiksmīga, kas atstāja negatīvu iespaidu uz viņa dzīvi. Pēc vairākiem finansiāli smagiem gadiem Rīgā, pārcēlās uz Cēsīm pie sava bērnības drauga. Dzīve turpinājās gleznainā Gaujas krastā. Piepelnījās ar dažādiem gadījuma rakstura darbiem. Daudz gleznoja savam priekam, līdz izveidoja īpatnēju manieri. Vēloties patstāvību un neatkarību, uzsāka darbu uzņēmumā Koka Varde, kur ražoja koka rotaļlietas. Brīvajā laikā turpināja gleznot. Šajā periodā gleznas tika izstādītas vairākās mākslas galerijās Rīgā.

Tieši šobrīd, kad pats mākslinieks ir ārpus dzimtenes, tiks atklāta viņa trešā personālizstāde ar ironisku skatu uz pasaulē notiekošajām lietām, gleznojot savā īpatnējā manierē - ar kariķētām cilvēku un dzīvnieku figūrām.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties