Aicinām pieteikties topošos un praktizējošos teātra kritiķus un kultūras žurnālistus

Zane Kreicberga , 09.01.2008., 09:42

Aicinām pieteikties topošos un praktizējošos teātra kritiķus un kultūras žurnālistus dalībai starptautiskās teātra kritikas meistardarbnīcās Teātra Un Komunikācijas Mobilā Laboratorija.

Latvijas Jaunā teātra institūts aicina pieteikties jaunus teātra kritiķus, žurnālistus un citus interesentus, kam ir pieredze rakstīšanā, interese par procesiem mūsdienu skatuves mākslā un labas angļu valodas zināšanas, dalībai starptautiskās teātra kritikas meistardarbnīcās, kas norisināsies visu 2008. gadu.

Mobilā laboratorija ir 10 Eiropas teātra festivālu projekts, kas sniedz profesionālas konsultācijas un prakses iespējas topošajiem un profesionālajiem jaunajiem teātra kritiķiem un kultūras žurnālistiem no dažādām Eiropas valstīm. Projekta mērķis ir atzītu Eiropas kritiķu un teorētiķu vadībā meklēt un analizēt veidus, kā reizē saprotami, saistoši, profesionāli un adekvāti runāt ar auditoriju par laikmetīgo skatuves mākslu, īpaši tās starpdisciplinārajām formām, kas attīstās ļoti strauji un daudzpusīgi.

Projektā piedalās 10 Eiropas teātra festivāli, kuros notiks Mobilās laboratorijas meistardarbnīcas un kuri deleģē savu valstu jaunos teātra kritiķus un žurnālistus dalībai šajās meistardarbnīcās.

Projektā paredzēts iesaistīt vairākus Latvijas dalībniekus, kuriem būs iespēja katram apmeklēt divas līdz trīs kritikas meistardarbnīcas ārvalstu festivālos un piedalīties meistardarbnīcā Rīgā, kas notiks Eksperimentālā teātra festivāla Homo Alibi 2008 laikā.

Meistardarbnīcu norise
Meistardarbnīca ilgst 3 līdz 4 dienas. Katrā darbnīcā piedalās ap 15 dalībnieku no visām projekta dalībvalstīm. Tās laikā notiek izrāžu apmeklējumi, lekcijas, praktiskās nodarbības, tikšanās ar festivāla māksliniekiem un rīkotājiem, diskusijas un patstāvīgs darbs. Meistardarbnīcas vada neatkarīgā producente, bijusī Londonas Starptautiskā teātra festivāla LIFT direktore Roza Fentone un profesionāls teātra kritiķis, kas dod praktiskos uzdevumus, vada nodarbības un kopā ar dalībniekiem analizē meistardarbnīcas laikā radītos tekstus.

Dalībniekiem tiek segti ceļa un uzturēšanās izdevumi ārvalstu festivālos.

Nosacījumi dalībniekiem:
Labas angļu valodas zināšanas
Pieredze rakstniecībā
Interese par laikmetīgo teātri un vēlme par to rakstīt

Lai pieteiktos dalībai Mobilajā laboratorijā, jāiesniedz:
- 2 raksti par teātri (latviešu val., var būt nepublicēti)
- CV, t.sk. radošā biogrāfija
- motivācijas vēstule angļu valodā

Pieteikumi jānosūta elektroniski Latvijas Jaunā teātra institūtam līdz 2008. gada 21. janvārim. Adrese: zane@theatre.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Sawubona, bengifuna ukwazi intengo yakho.

RobertSax

6Porno

Alena

interesting news

betenMob


ienāktreģistrēties