Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs aicina trešo atmiņu vakaru

Marta Šuste, Nataļja Sujunšalijeva, 13.01.2009., 07:11

15.janvārī, plkst. 17:30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs aicina visus interesentus uz trešo atmiņu vakaru Tatjanas Sutas salons, kurā būs iespēja tikties ar Tatjanas Sutas tuviem draugiem – Ilzi Jurkāni un Jāni Siliņu.

TaRomana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs aicina trešo atmiņu vakarutjana Suta – mākslinieku Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas meita un vecākiem veltītā muzeja idejas autore, ceļu mākslas zinātnē uzsāka pēc 20 gadu ilgās baleta karjeras. Kā primāro uzdevumu Tatjana Suta sev izvirzīja tēva radošās darbības teorētisku apkopojumu un abu vecāku atstātā radošā mantojuma apzināšanu, saglabāšanu un popularizēšanu. Pēc ilgstoša darba pie mākslas raidījumu veidošanas Latvijas Televīzijā Tatjana Suta savas zināšanas mākslas vēsturē tālāk nodeva Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem, pasniedzot lekcijas mākslas vēsturē, kas T.Sutas dzīves pēdējos gados notika viņas dzīvoklī – tagadējā Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja telpās.

Šai laikā viņas kolēģis bija pašreizējais Latvijas Kultūras akadēmijas rektors profesors Jānis Siliņš, kurš kopā ar finansisti Ilzi Jurkāni bijuši bieži Tatjanas Sutas viesi. Ilze Jurkāne ir T.Sutas klasesbiedrenes no Franču liceja Annas Pētersones Auzeres meita, kas kopā ar skatuves mākslas ekspertu un režisoru Jāni Siliņu abi ar savu klātbūtni un izpalīdzību bijuši Tatjanai Sutai līdzās viņas dzīves nogalē.

Tiekoties ar Tatjanai Sutai nozīmīgajiem cilvēkiem, atcerēsimies, kāda bijusi aizrautīgā un enerģiskā baletdejotāja un mākslas zinātniece ārpus profesionālās darbības.

Tatjanas Sutas Salons
Ģimenes dzīvoklī, kur tagad atrodas Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, mākslinieku meita, balerīna, mākslas zinātniece, televīzijas žurnāliste Tatjana Suta (1923 – 2004) dzīvojusi līdz mūža nogalei, regulāri aicinot mākslas interesentus iepazīties ar vecāku radošo mantojumu, pieņemot pie sevis studentus no Latvijas Kultūras akadēmijas, kuriem lasījusi lekcijas mākslas vēsturē. Viņas bijušie studenti šīs lekcijas atceras kā ļoti personisku stāstījumu par Tatjanas Sutas ģimeni – māksliniekiem Romanu Sutu (1896 – 1944) un Aleksandru Beļcovu (1892 – 1981), kā arī pārējiem vecāku laikabiedriem – Jēkabu Kazaku, Oto Skulmi, Niklāvu Strunki, Sigismundu Vidbergu un daudziem citiem, kuru vidē Tatjana Suta uzaugusi. Šī vieta ne tikai Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas laikos, bet arī cenzūras pilnajos padomju gados bijusi radošās inteliģences sanākšanas vieta.

Vēloties restaurēt memoriālā ģimenes dzīvokļa saviesīgi radošo auru un pieminēt muzeja idejas autori Tatjanu Sutu, ik mēnesi jaunatvērtajā muzejā tiek rīkots atmiņu vakars ar nosaukumu Tatjanas Sutas salons ar tikšanās laiku ceturtdienās plkst. 17:30. Katru reizi uz Salonu aicināti īpašie viesi – erudīto un atraktīvo mākslas apskatnieci pazinušie cilvēki – Tatjanas Sutas bijušie studenti, draugi, paziņas un tuvi cilvēki. Vakara gaitā pie tējas tases pasākuma dalībnieki dalās atmiņās par šai dzīvoklī un kopā ar tā iemītniekiem piedzīvoto, klausās un stāsta stāstus un leģendas, reizēm skatās T.Sutas Latvijas Televīzijā veidotos raidījumus, diskutē par mākslu.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


ienāktreģistrēties