Latvijas iedzīvotājus aicina just līdzi „garākās dejas” dejotājiem, kas uzstādīs pasaules rekordu

Annija Senakola, Rīgas domes Kultūras departamenta preses sekretāre , 20.10.2008., 15:37

25. oktobrī, plkst. 12:00, Rīgā Latvijas tautas deju ansambļi vienosies kopīgā Gatves dejā, lai mēģinātu uzstādīt jaunu pasaules rekordu kategorijā „garākā deja”.

gatves_dejaRīgas iedzīvotāji un tās viesi aicināti dejotājus atbalstīt klātienē, vienlaicīgi Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja just līdzi dejotājiem, klausoties Latvijas Radio 3 - „Klasika”, kur ēterā atskaņos Gatves dejas mūziku.

Sveicot Latviju tās 90. Dzimšanas dienā, dejotāju gatve vīsies cauri pašai Vecrīgas sirdij - no Latvijas Universitātes ēkas (Raiņa bulvārī 19) līdz Rīgas Tehniskās universitātes ēkai (Kaļķu ielā 1). Iedzīvotāji aicināti pulcēties iezīmēto laukumu malās, lai netraucētu rekorda mēģinājuma norisi.

Savukārt plkst. 12:00 Latvijas Radio 3 – „Klasika” ēterā (FM frekvence Rīgā 103,7) uzmundrinājuma vārdus dejotājiem teiks pasākuma idejas autors – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) tautas deju ansambļa „Vektors” mākslinieciskais vadītājs, Dziesmu un Deju svētku virsvadītājs un Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Uldis Šteins. Pēc viņa dotajiem sagatavošanās vārdiem „trīs, četri” radio ēterā tiks atskaņota Gatves dejas mūzika, un aptuveni 1800 dejotāju vienosies vienā no cēlākajām un spilgtākajām latviešu dejām, lai to izdejotu cauri pašai Vecrīgas sirdij.


"Garākā deja" - tas ir skaists un loģisks pieteikums mūsu brīnišķīgo sajūtu pagarinājumam pēc aizvadītās vasaras Dziesmu un deju svētkiem. Vēl jo jaukāk, ka tā ir Gatves deja, kas tiešām kļuvusi par mākslas kanonu.

Ieslēgsim Latvijas Radio 3 - "Klasika" un dejosim, un priecāsimies līdzi!” aicina tā direktore Gunda Vaivode.

Gatves trijos punktos tiks nodrošināta apskaņošana, taču katrs deju kolektīvs aicināts ņemt līdzi arī savu radio aparātu, lai dzirdamība visiem būtu pēc iespējas labāka un deju solis stalts un precīzs.

Lai rudenīgajā laikā rekorda uzstādītāji nenosaltu un dejotājiem būtu enerģija, vairāki Latvijas uzņēmēji nolēmuši atbalstīt Latvijas dejotājus, cienājot ar šokolādi un siltu tēju.

Kā jau iepriekš norādīja Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle, tad tieši šādi unikāli un pārsteidzoši notikumi ir tie, kuri spēs Rīgai pievērst pasaules uzmanību un nodrošinās Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu 2014.gadā.

Jauna pasaules rekorda uzstādīšana plānota kā tautas deju kolektīvu apsveikums Latvijas valsts neatkarības 90 gadadienā. Pasākuma idejas autors RTU tautas deju ansamblis „Vektors” dejotāju pulkā aicinājis piedalīties Rīgas deju kolektīvus un tuvāku un attālāku rajonu dejotājus. TAD „Vektors” šī gada rudenī ar diviem koncertiem atzīmēs savas pastāvēšanas 50. gadadienu.

Pasākuma organizatori un finansiālie atbalstītāji - Rīgas dome un Rīgas domes Kultūras departaments, Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu klubs; sadarbības partneri - „Latvijas Radio 3 – Klasika”, TDA „Dancis”, TDA „Līgo”, Latvijas Universitātes fonds „Juventus”; atbalstītāji - AS „Latvijas Krājbanka”, restorāns „Kaļķu vārti”, spēļu klubs „Melnais kaķis”.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties