Oktobrī operā notiks unikālas afrikāņu mūsdienu deju grupas viesizrāde

Lita Beiris, 17.08.2010., 12:57

4. oktobrī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālajā operā savu vienīgo izrādi "BOYAKODAH" Baltijas valstīs sniegs unikālā afrikāņu Georges Momboye deju grupa no Francijas. Viesizrāde notiks 15. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla ietvaros.

Vulkāna darOktobrī operā notiks unikālas afrikāņu mūsdienu deju grupas viesizrādebība Īslandē pavasarī ietekmēja ne tikai tūkstošiem ceļot gribētāju plānus, bet arī Starptautisko Baltijas baleta festivālu, liedzot dejas cienītājus Latvijā iepazīstināt ar šo lielisko un kolorīto deju grupu. Tomēr pateicoties mākslinieku atsaucībai un baleta festivāla atbalstītājiem – Latvijas Mobilajam Telefonam, Francijas kultūras centram un citiem jau oktobrī Rīgā būs iespējams skatīt Georges Momboye deju grupas vienīgo izrādi Baltijā.

Starptautiskā Baltijas baleta festivāla mākslinieciskā direktore Lita Beiris ir pārliecināta, ka nekas tamlīdzīgs Latvijā vēl nav bijis un dejas cienītājiem noteikti ir vērts redzēt dejas izrādi "BOYAKODAH", kurā saplūst gan afrikāņu tradicionālās, klasiskās un laikmetīgās dejas iespaidi, gan hip-hopa dejas elementi un dzīvā mūzika, sniedzot patiesu prieku un gandarījumu.

Georges Momboye deju grupu 1992. gadā dibinājis Kotdivuāras horeogrāfs Žoržs Momboje un grupā dejo aptuveni 50 dejotāji. Šo unikālo dejas kompāniju raksturo augsta līmeņa profesionālisms, artistiskums un enerģija, spoža tehnika un bagātīga fantāzija.

Deju grupa godalgota daudzos dažādos starptautiskos deju festivālos, tostarp Starptautiskajā Dejas bienālē Lionā, Francijā, Vaison-la-Romaine festivālā Francijā, Starptautiskajā teātra festivālā Karakasā, Venēcijā, kā arī prestižajā Santanderas festivālā Spānijā.

Žoržs Momboje tiek uzskatīts par jaunās horeogrāfu paaudzes uzlecošo zvaigzni. Horeogrāfs radošajā darbā izmanto gan afrikāņu tradicionālās, gan klasiskās un laikmetīgās dejas iespaidus, gan hip hop dejas elementus, apvienojot, sapludinot vienā veselumā labāko no minētajiem deju žanriem. Viņa horeogrāfiju raksturo atvērts un cieņpilns skatījums uz kultūras atšķirībām un īpatnībām kā spēka un unikalitātes avotu. Liela nozīme Žorža Mombojes darbos ir arī mūzikai un precīzai telpas izjūtai. Mombojes izrādes uzrunā cilvēkus ikvienam saprotamā dejas valodā – tās ir oda ķermeņu radošajai enerģijai un dejas universālajam ritmam.

Žoržs Momboje veidojis horeogrāfijas arī tādām pasaules atzinību guvušām kompozīcijām kā Kloda Debisī "Fauna diendusa" un "Mēnessgaisma", Igora Stravinska "Svētpavasaris, Zoltana Kodāja simfoniskā svīta "Hari Jānošs" un citām.

Žorža Momboje veidotā dejas izrāde "BOYAKODAH" (tulkojumā - laime) ir īsts dzīves slavinājums, kurā, meklējot līdzsvaru starp ķermeni un dvēseli, ritmu un klusumu, horeogrāfs centies attēlot cilvēka galējās alkas pēc laimes un baudas. Izrādē piedalās gan dejotāji, gan mūziķi. Papildus informācija internetā un video: www.momboye.fr

Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv . Biļetes cena no 4,- Ls līdz 25,-Ls.

Izrādi rīko Starptautiskais Baltijas Baleta festivāls sadarbībā ar Francijas kultūras centru un Rīgas Domes un Latvijas Mobilā Telefona atbalstu.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties