No 20.-22.jūlijam kinoteātrī „Daile” — pirmais Skeitborda filmu festivāls Latvijā

www.conversesk8attack.lv, 15.07.2005., 11:18

No 20.līdz 22.jūlijam kinoteātrī „Daile”, Rīgā tiks rīkots pirmais SKEITBORDA FILMU FESTIVĀLS Latvijā. Festivāla ietvaros skatītāju un žūrijas vērtējumam tiks demonstrētas sešas filmas un video žurnāls par skeitborda kultūru Latvijā, Lietuvā, Somijā un Krievijā.

Filmu festivāls tiks atklāts 20.jūlijā plkst.19.30 ar jauniešu veidoto dokumentālo filmu „SK8TŪRE LV”, kas tapusi „Avantis” paspārnē un festivālā tiks rādīta ārpus kārtas.

Skeitborda filmu festivālam atlasītas galvenokārt pašu skeitborda piekritēju veidotās dokumentālās filmas, kas vēsta par skeitborda kultūru Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Somijā, skeitborda faniem un braucējiem, kā arī sniedz ieskatu underground un ielu kultūrā.

Filmu festivāla ietvaros tiks pasniegtas divas balvas: „Skatītāju simpātija” un Filmu festivāla „Grand Prix”. Filmas vērtēs žūrija šādā sastāvā: „Avantis” direktore Ilona Bičevska, „Avantis” ekstrēmo projektu vadītājs Kristaps Pagrabs, Aivars Čivželis (filmu studija „Vilks”), žurnāliste Kristīne Matīsa, režisors Sandris Jūra.

Filmu festivāla noslēgums un apbalvošana tiks organizēta 23.jūlijā Grīziņkalna skeitparkā reizē ar starptautisko skeitborda sacensību „CONVERSE SK8 ATTACK”, apbalvošanu.

Ieejas maksa: 1 Ls par seansu. Mediju pārstāvji tiek aicināti akreditēties festivālam.

„Converse Sk8 Attack” Skeitborda filmu festivālu īpašais atbalstītājs: Cido Fruts.

 

20.jūlijā, plkst.13.30:
POSITIVE
Valsts: Latvija
Režisors: Seasidesk8
(Mārcis Ziemiņš, Jānis Zaķis, Ivars Trautmanis, Jāzeps Podnieks, Jevgēnijs Korzunovs, Kristaps Ševels, Rūdolfs Baltiņš, Jānis Stirna)
Operators: Ivars Trautmanis
Filmas garums: 41 min. 33 sek.
Izdošanas gads: 2004
 
Līdz šim apvienības „Seasidesk8” filma izrādīta kinoteātrī „K.Suns” un ieguvusi neoficiālu labākās Latvijas skeitborda filmas statusu. „Positive” ir arī pirmā latviešu filma par skeitbordu, kas rādīta kinoteātros.
 
THE IMAGINATION
Valsts: Krievija
Režisors: Elisey Gladnikov
Filmas garums: 45 min.
Izdošanas gads: 2005
 
Filma veidota no labāko skeiteru Krievijā profiliem, kuru vidū Halliullina Runars, Gena Kakuša, Miša Mažegi, Roma Ivanovs, Jegors Koniševs, Aleksandrs Tuševs, Vova Vistrickis. Milzums triku, kas pretendē uz labāko sezonas triku titulu, izpilda Gena un Runars, svič skeitošanu demonstrē Mažegi un Vovans, kā protams arī Sašas Tuševa super stils un pārējo braucēju sniegums rada filmas atmosfēru. Filmā var vērot arī mazāk pazīstamus, bet ne mazāk interesantus skeiterus no Maskavas, St.Pēterburgas un citām pilsētām. Spotu, pilsētu un cilvēku daudzveidība dara savu, video ir viegli uztverams un skatāms, un neliek garlaikoties patiesus šī žanra cienītājus, kā arī tos, kas vienkārši ir nolēmuši uzzināt, kas tad notiek Krievijas skeitborda dzīvē.
 
Festivāla atklāšanā: 20.jūlijā, plkst.19.30
 
SK8TŪRELV
Valsts: Latvija
Režisors: „Avantis filmu studija”, Rojs Dauburs
Operators: Monta Dišlere, Arnis Grava
Filmas garums: 40 min.
Izdošanas gads: 2005
 
2004. gadā, sekojot Rīgas, Ventspils Liepājas un Jūrmalas domju piemēriem, arī citu pilsētu domes sāka aktīvu skeitparku būvniecību. Skeitparki sāka augt kā sēnes pēc lietus. Lai izpētītu, kāda situācija ir ar skeitparkiem un skeitojamajām vietām Latvijā, vai skeiteri ir arī Daugavpilī, un kā klājas Lielvārdē un citviet, 15 Rīgas un Rīgas rajona skeiteri 2004.gada vasarā devās aktīvi skeitot un filmēt. Kopā tika apciemotas 12 Latvijas pilsētas.
 
 
 
21.jūlijā, plkst.16.15
UNITY
Valsts: Lietuva
Režisors:  Denis Potasnikov
Filmas garums: 69 min.
Izdošanas gads: 2005.
 
„Unity” ir filma par ielu kultūru Lietuvas pilsētā Klaipēdā. Šis ir stāsts par tiem, kuri dzīvo skeitbordam, zīmē grafiti, repo, dara vēl daudzas citas trakas lietas un gūst no tā totālu baudu.
 
BOARDS.LV FRESH FRUITS
Valsts: Latvija
Režisors: Maksims Kalaneps
Filmas garums: 30 min.
Izdošanas gads: 2005.
 
Dinamisks, ļoti enerģisks, vizuāli un muzikāli baudāms skeitborda video, kurš sastāv no vairākām daļām. Boards.lv atbalstītie braucēji: Madars Apse, Guncha (Guntis Ozoliņš) un Richi (Ričards Dunkuls) ir ne tikai labi skeiteri, bet arī personības. To ko viņi dara — viņi dara labi un ar stilu. Filmā iekļauti arī atskati uz Boards.lv organizētajiem pasākumiem — Volcom Wild in the Parks, Emerica Wild in the Streets un sk8ojošo meiteņu pēcpusdiena Trojas sk8parkā. Viss safilmētais materiāls ir pavisam svaigs, iepriekš nekur vēl neredzēts. Video filmēts ne tikai Latvijā, bet arī Vācijā, Igaunijā un Čehijā.
 
 
22.jūlijā, dienas seansā:
 
TIKARI 2 - I SEE DEAD PEOPLE
Valsts: Somija
Režisors: Juica Huhtala
Izdošanas gads: 2005
 
 „I See Dead people” ir iespēja ielūkoties Somijas punk un hardcore skeitborda ikdienā. Meistarīgu triku virknes, agresīva mūzika un neatkarīgs skatījums uz dzīvi.
 
Skeitborda videožurnāls CAPTURED 10
Valsts: Somija
Režisors: Tommi Kortesniemi
Izdošanas gads: 2004
 
Videožurnāls par Somijas skeiteru ikdienu uz pilsētas trotuāra, piedaloties sacensībās un braucot ceļojumos. Īsi komentāri somu valodā.   
 
VALMIERAS SKEITVIDEO
Valsts: Latvija
Režisors: Uģis Brālēns
Filmas garums: 11 minūtes 35 sek.
Izdošanas gads: 2004
 
Mākslinieciski skaista un muzikāli baudāma īsfilma jeb stāsts par dienu Valmieras skeitparka dzīvē, kuru veidojis viens no labākajiem ekstrēmo sporta veidu fotogrāfiem Latvijā Uģis Brālēns.
 
SK8TŪRELV
Valsts: Latvija
Režisors: „Avantis filmu studija”, Rojs Dauburs
Operators: Monta Dišlere, Arnis Grava
Filmas garums: 40 min.

Izdošanas gads: 2005

Atbalstītāji: Converse, Latvijas Sporta pārvalde, Baltic Cinema, Sportland, Sīrups, Radio SWH Rock, McDonalds, Delfi, Narvesen, Diena, JCDecaux, Riga Hostel. 


0 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Article Post sites permannet russiannewstoday.com scotlandnewstoday.com switzerlandnewstoday.com thedailymailnewstoday.com thedailytelegraphnewstoday.com Dont hesiate to contact us

DavidHiexy

All time cool 000*** lv.hc.lv

KvrqbXTCaR

Hello, It is with sad regret that after 12 years, LeadsMax.biz is shutting down. We have made all our databases available on our website. 25 Million companies 527 Million People LeadsMax.biz

Dino


ienāktreģistrēties