7.Jūnijā Arēnā notiks Rīgas dejotāju svētku lielkoncerts "Vedam Danci Šovakar!"

Arturs Orenits SIA Untitled, 12.04.2009., 08:25

Šā gada jūnijā Arēnā Rīga notiks trešo Rīgas dejotāju svētku koncerts "Vedam Danci Šovakar!". Lieluzvedumā, kurā piedalīsies 1809 dejotāji no 53 Rīgas deju kolektīviem tiks izdejotas gan līdz šim redzētas dejas no pēdējo gadu lielākajiem deju uzvedumiem, gan pavisam jaunas dejas, kas godalgotas 2009.gada Jaunrades deju konkursā.

Lielkoncerta mākslinieciskie vadītāji ir Ingrīda Saulīte (XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu un XiV Deju svētku Goda virsvadītāja) un Jānis Ērglis (XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu un XIV Deju svētku virsvadītājs). Ingrīda Saulīte stāsta par svētku programmu: "Rīgas dejotāju svētku lielkoncerta programmā iekļauto deju spektrs ir ļoti plašs - mums ir izdevies vienā koncertā apvienot un parādīt gan latviešu dejas klasiku ("Es mācēju danci vest", "Dejotprieks", "Audēju deja", "Gatves deja"), gan iekļaut programmā dejas no pagājušā gada koncertuzveduma "No sirsniņas sirsniņai", gan sniegt ieskatu pavisam jaunās, 2009.gadā apbalvotās horeogrāfijās ("Meitu māte", "Žīga", "Uz Litenieša meitiņām", "Tu kā, es kā"). Koncerta programma veidota tā, lai interesanti būtu gan deju kustības dalībniekiem, gan tiem, kas deju koncertus apmeklē tikai Dziesmu svētkos."

Lielkoncertā būs skatāmas Ulda Žagatas, Jāņa Ērgļa, Jāņa Purviņa, Viļa Ozola, Artas Melnalksnes, Ilutas Mistres, Guntas Skujas, Harija Sūnas, Taigas Ludboržas, Viļņa Birnbauma, Helēnas Tangijevas-birznieces, Ulda Šteina, Ginta Baumaņa, Alberta Kivlenieka un Aijas Baumanes horeogrāfijas. Koncerta deju virsvadītāji būs Ingrīda Saulīte, Jānis Ērglis, Jānis Purviņš, Rolands Juraševskis, Uldis Šteins, Arta Melnalksne, Taiga Ludborža un Gints Baumanis.

"Rīgas dejotāju svētku koncerts būs stāsts par dejotāju paaudzēm, par jauniem kolektīviem, kuru mājas ir Rīgas pilsēta, tas būs stāsts par horeogrāfiem, par viņu radītajām dejām. Stāsts būs arī par garīgās enerģijas apmaiņu un nacionālās piederības izjūtu, jo Latvijas dejotāji sasnieguši jaunu pasaules rekordu kategorijā "Garākā deja". Šis pasākums bija apliecinājums, ka latviešu tautas deja var saliedēt ne tikai lielajos Dziesmu un Deju svētkos, bet arī ikdienā. Koncerta stāstīsim par to, ka jebkuram ir dota iespēja piedalīties, būt dalībniekam, ne tikai skatītājam, jo deja sakārto cilvēku fiziski un garīgi", stāsta koncerta režisore Anna Jansone.

Līdz šim Rīgas dejotāju svētki notikuši Mežaparka Lielajā estrādē un Ķīpsalas hallē. Ideja par Rīgas dejotāju svētku rīkošanu radusies Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītājai Ingrīdai Saulītei un Tautas deju ansambļa "Vektors" mākslinieciskajam vadītājam Uldim Šteinam. Pirmie Rīgas dejotāju svētki, kuros piedalījās 39 Rīgas jauniešu, vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi, notika 2005.gada maijā.

Īpaši koncerta vajadzībām Arēnā Rīga tiks izbūvēta deju grīda un koncerta mēģinājumi notiks teju nedēļas garumā. Koncertam tiks veidots īpašs video noformējums. Koncerta sākums 7.jūnijā plkst. 18.00., ieeja arēnā no plkst. 17.00.

Biļetes jau šobrīd pieejamas BiļešU Paradīzes kasēs un internetā - www.bbb.lv. Biļešu cenas šobrīd no Ls 8 līdz Ls 15.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties