5 Starptautiskais Čuguna mākslas simpozijs

Valkas pilsētas domes preses sekretāre Inguna Medne, 22.05.2008., 13:36

Valkas un Valgas pilsētas svētku laikā, no 2.līdz 8.jūnijam Valkā norisināsies līdz šim nebijis, vērienīgs pasākums - V Starptautiskais Čuguna mākslas simpozijs.

Pasākumu organizē Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļas pasniedzējs Kārlis Alainis un Valkas pilsētas dome, finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
V Starptautiskā Čuguna simpozija atklāšanas izstāde būs otrdien, 3.jūnijā plkst.17.00 Valkas kultūras nama foajē (Emīla Dārziņa 8). Taču, pats čuguna kausēšanas un liešanas process, kura vizuālais iespaidīgums kalpo par spēcīgu pārdzīvojumu gan dalībniekiem, gan skatītājiem, notiks sestdien, 7.jūnijā no plkst.21.00 laukumā pie Tēraudskolas. Tad vairāku stundu garumā būs iespēja saskatīt izkausētā metāla pirmatnējo stihisko spēku, kam nobeigumā sekos efektīgs čuguna salūts un čuguna ieliešana ledus klučos, kas veido pārsteidzošus vizuālus efektus.

Čuguna mākslas simpozijs ir vizuāli ļoti efektīgs un mākslinieciski nozīmīgs pasākums, kurā tradicionāli piedalās Latvijas mākslinieki un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, kā arī tiek pieaicināti ārzemju mākslinieki. Latvijā līdz šim pavisam ir notikuši četri šādi pasākumi.

V Starptautiskā Čuguna mākslas simpozija dalībnieku skaits ir 8 mākslinieki. Simpozijā piedalīsies dalībnieki no Latvijas un Igaunijas: Genādijs Stepanovs (daži viņa, kā arī Kārļa Alaiņa darbi un attēli, kuros iemūžināti mirkļi no III Čuguna simpozija, ir aplūkojami www.gallery.lv/telnieki), Oskars Mikāns un Aigars Zemītis no Latvijas, Rait Parg no Igaunijas, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Simpozija noslēguma pasākumā, kas notiks 7.jūnijā pie Tēraudskolas, piedalīsies arī Valkas mākslas skolas audzēkņi.

K.Alainis - Čuguna simpozija projekta vadītājs, izstādēs un mākslas simpozijos piedalās no 1993.gada. Savus darbus veido no čuguna, bronzas, akmens un citiem materiāliem. Kopš 1995.gada darina vaska figūras. G.Stepanovs izstādēs piedalās no 1980.gada, galvenokārt veido āra skulptūras, dekoratīvās un mazās formās. Arī portretu tēlnieks un monumentālo figurālo skulptūru autors. Iecienītākie materiāli - bronza, varš un tērauds. O.Mikāns pēdējos 4 gadus dzīvojis un studējis Japānā, Tokijā, Tama Mākslas universitātē, kur ieguvis maģistra grādu. A.Zemītis no 1997.gada ir Mākslinieku savienības biedrs, Pieredzējis tēlnieks, strādā ar dažādiem materiāliem. Igauņu mākslinieks R.Parg no Pērnavas piedalījies simpozijos Pedvālē un Igaunijā, kā arī pats organizējis čuguna mākslas simpoziju Pērnavā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties