4. starptautiskais monoizrāžu festivāls "Zvaigzne"

Dace Makovska, festivāla "Zvaigzne 2006" preses sekretāre, 18.04.2006., 02:23

No 18.aprīļa līdz 22.aprīlim Rīgā dažādos spēles laukumos ("Ave Sol" koncertzālē, Rīgas Krievu drāmas teātra Mazajā zālē, aktieru klubā "Hamlets" un neatkarīgajā teātrī "Kabata") notiks 4. starptautiskais monoizrāžu festivāls "Zvaigzne".

Festivāla konkursa programmā piedalīsies 9 izrādes no 7 valstīm (Vācija, Latvija, Kamerūna, Baltkrievija, Lietuva, Ukraina, Krievija).

Alvāro Solārs 18.aprīlī plkst.19.00 festivāla oficiālā atklāšana notiks AVE SOL koncertzālē ar izcilā un pasaulē plaši pazīstamā aktiera, režisora, mūziķa un dramaturga ALVARO SOLĀRA (Vācija) muzikālo monoizrādi “Ibericus. Ne visi ceļi ved uz Romu”. Iestudējuma pamatā ir interesants stāsts par kādu neatzītu mūzikas ģēniju Ibericusu, kurš dodas laimes meklējumos uz Romu. Ceļā viņu nolaupa pirāti un pārdod vergu tirgū... Alvaro Solārs ar Ibericusa lomu apliecina savu spožo talanta daudzveidību. Izrādē, kuras mūzikas autors ir pats aktieris Solārs, skan daudz dziesmu, tiek izmantoti dažādi mūzikas instrumenti, bet visa divdaļīgā iestudējuma laikā dzirkstī Alvaro Solāra aktiera meistarības spožā nots traģikomikas žanra izpratnē un augsta līmeņa profesionalitātē.

Mārtiņš BrūverisTomēr par faktisko ZVAIGZNES atklāšanu var uzskatīt AVE SOL Mazajā zālē plkst.15.00 notiekošo izrādi maziem un lieliem bērniem “Mežonīgie pīrāgi”, ko pēc Māra Putniņa romāna motīviem sagatavojis un iestudējis Nacionālā teātra aktieris MĀRTIŅŠ BRŪVERIS (Latvija). Par šo darbu jaunais aktieris guva 3. starptautiskajā monoizrāžu festivālā ZVAIGZNE, kas notika 2005.g. Ventspilī, lielu jauno skatītāju atzinību, kā arī saņēma žūrijas diplomu par spilgtu debiju festivāla konkursā.

Oksana SvoiskajaĻoti saistošs piedāvājums festivāla programmā ir Vadima Maksimova Teātra – laboratorijas (Pēterburga) aktrises OKSANAS SVOISKAS (Krievija) sagatavotā SALOME (pēc O.Vailda traģēdijas motīviem). Jaunā skatuves māksliniece savu Salomi interpretē kā trīs dažādu masku diskusiju – komiskā, traģiskā un maska viņpus un šaipus ļaunā un labā.

20. aprīlī skatītāji redzēs Rīgas Krievu drāmas teātra aktiera un režisora VADIM GROSMANA sagatavoto monoatrakciju PUNDURIS.

Markuss DentlersAktieru klubā HAMLETS 21.aprīlī pie bāra letes risināsies aktiera MARKUSA DENTLERA (Vācija) savdabīgais un īsti šodienīgais traģikomiskais vēstījums par ekskavatoristu Runē F. Lindgrenu, kuram pieder 49% no ekskavatora, bet pārējie procenti “stulbajam Johansonam”. Zviedru autora Heninga Mankela darbā daudz ironijas un smieklu.

Aleksandras RubinovasFestivālu noslēguma dienā 22.aprīlī vēl viena PUNDURA izrāde. Neatkarīgajā teātrī KABATA aktieris no Kauņas ALEKSANDRS RUBINOVAS piedāvās savu versiju par P.Lagerkvista PUNDURI. Interesanti atzīmēt, ka Kauņas Kamerteātrī A.Rubinovas šo izrādi spēlē... pagrabā. Tur ir tikai 17 skatītāju vietas un atmosfēra atbilstoša visa iestudējuma dīvainajai noskaņai.

Irina KliščevskaFestivāla programmā uzmanību saista Kijevas aktrises un režisores Irinas Kliščevskas vīzija par Edītes Piafas radošo dzīvi izrādē “Piafas brīnums”, bet aktieris no Kamerūnas Felikss Kama ar izrādi “Kur labāk?” piedāvā savu traģikomisko vīziju par melnādaino un balto cilvēku īpatno dzīves skatījumu, tradīcijām un mentalitāti

Rūdolfs PLĒPIS ar savu muzikālo monoizrādi “Mans ceļojums uz “Elbflorenci”, kas tapis sadarbībā ar komponistu Valdi Zilveri. Tas ir stāsts-mistērija par latviešu rakstnieka Jāņa Poruka mokošo radošo dzīvi.

Traģikomiku kā festivāla dominanti akcentē arī izcilais latviešu metāla mākslinieks Juris Gagainis, kurš izstrādā ZVAIGZNES 2006 Grand Prix balvu.

Rūdolfs PlēpisFelix KamaFestivāla “Zvaigzne 2006” ietvaros jau ir notikušas un arī aprīlī festivāla laikā notiks bērniem un jauniešiem domātas izrādes.
Lai veicinātu profesionālo teātru mazo formu iestudējumu pieejamību bērnu un jauniešu auditorijai, festivāla ZVAIGZNE ietvaros notiks izrādes gan Rīgā, gan dažādos Latvijas reģionos. Mazie skatītāji savās skolās, bibliotēkās un kultūras namos iepazīs vairākas izrādes un savās diskusijās ar aktieriem izvērtēs iestudējumus, kas guvuši žūrijas un skatītāju atsaucību.

19.04. Jaunogres bilingvālajā vidusskolā plkst.12.40 Irina Kliščevska (Ukraina,Kijeva) būs kopā ar jaunajiem skatītājiem muzikālajā monoizrādē “Piafas brīnums”, plkst.13.15 Ogres ģimnāzijā notiks izrāde “Septiņos no rīta pasaule vēl kārtībā”, kurā piedalīsies aktrise Kristīne Klētniece, Ogresgala pagasta tautas namā 21.04. vismazākos skatītājus gaidīs aktrise Anta Krūmiņa un mūziķis Aivars Klenkenbergs ar A.Kronenberga darbu “Tuntuļu Jurītis”, bet Mārtiņš Brūveris “Mežonīgo pīrāgu” piedzīvojumus apcerēs 21.04. plkst. 14.00 Ogres pilsētas bibliotekā. Viesizrāžu noslēgumā jaunie skatītāji Ogres ģimnāzijā redzēs aktieri Rūdolfu Plēpi muzikālajā monoizrādē “Mans ceļojums uz Elbflorenci”.

Nākošais festivāls “ZVAIGZNE 2007” notiks 2007.g.18.04.-22.04

0 komentāri Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
All time cool 000*** hc.lv

BJMMbrqKsn

Крайне советую gazon-msk, их направление деятельности это автополив, они знают свое ремесло.

Bernarddyday

Top News Sites for article Post chinaworldnewstoday.com chroniclenewstoday.com cnbcnewstoday.com cnnworldtoday.com crunchbasenewstoday.com dailyexpressnewstoday.com Don't hesiate to conatct us.

Alfredohek


ienāktreģistrēties