Neuztraucies - esi zinātkārs! 4. Ars Baltica Fotomākslas triennāle

Ieva Lūsiņa , 08.04.2008., 10:20

17.aprīlī pulksten 18.00 Andrejsalā, telpās Ēdnīca un Korpusu cehs, tiks atklāta ceturtā Ars Baltica fotomākslas triennāle Don't Worry Be Curious! (Neuztraucies - esi zinātkārs!).

Mākslinieki Petra Bauere (SE), Anna Baumgarte (PL), Bodila Furu (NO). Olga Čerņiševa (RU), Kolonels un Kaleds D. Ramadans (DK), Kaspars Goba (LV), Olivers Kohta-Kaleinens un Tellervo Kaleinens (FI), Kristina Inčūraite (LT), Svens Jons (DE), Talleivs Taro Manums (NO), Tanja Nellemane Poulsena (DK), Anu Pennanena (FI), J&K (DE/DK), Katrina Tēsa (EE), Aleksandrs Vaindorfs (SE), Arturs Valjauga (LT), Julita Vujčika (PL)

Kuratori Dorotija Bīnerte, Kati Kivinena, Enriko Lundži

4. Ars Baltica fotomākslas triennāle Don't Worry Be Curious ! demonstrēs fotogrāfijas, videomākslu un instalācijas, ko veidojuši 20 mākslinieki no valstīm ap Baltijas jūru. Viņu darbu tēma ir problēmas un bailes, kas rodas no mūsdienu sabiedrības satricinājumiem. Eiropas sociālo, politisko un ekonomisko realitāti šobrīd iezīmē pārstrukturēšanās procesi, kas, no vienas puses, ir noveduši pie nemitīgas pārvietošanās, gaistošām sociālām attiecībām un lielāka individuālisma, no otras - pie augoša bezdarba, pasivitātes un vilšanās politikā. Rietumeiropas valstīs šie satricinājumi pārsvarā tiek saprasti kā labklājības valsts krīze, bet Austrumeiropas zemēs - kā rezultāts sociālisma nomaiņai ar kapitālisma ekonomisko sistēmu. Draudu sajūta gan šeit, gan tur rada līdzīgas reakcijas; bailes no nabadzības, identitātes zaudēšanas un neskaidras nākotnes ir globalizācijas rezultāts. Turklāt pieaug arī bailes no „ārzemniekiem” un vēlēšanās izslēgt „citādo”.

Izstādes pamatā ir pieņēmums, ka māksla var sniegt impulsus un iedvesmot pārdomas par piedalīšanos un rīcības jēgu. Tika uzaicināti mākslinieki, kuru darbība balstās uz sociālās vides izpēti. Mākslinieki ir pievērsušies dažādām tēmām, piemēram, migrācijas politikai, „normalitātes” un „citādības” idejām, sapratnes un pārpratuma mehānismiem, bažām par sociāliem jautājumiem, jaunu cilvēku atšķirīgajiem skatījumiem un dzīves izpratnei, mediju ietekmei uz uztveri, domāšanu un zināšanām; pētītas attiecības starp patērētājkultūru un dabu, pievērsta uzmanība arī ikdienišķā sentimentālajai vērtībai. Darbus apvieno pozitīva un bieži humoristiska pieskaņa, kas piesaista skatītāju kaut kam jaunam un liek pārvērtēt savus uztveres un domāšanas modeļus.

Neuztraucies - esi zinātkārs! ir Ars Baltica projekts, ko īsteno Ķīles pilsētas galerija Šlēzvigas-Holšteinas premjerministra pārraudzībā. Citi atbalstītāji ir Eiropas Savienības programma Kultūra 2000, Vācijas Federālais kultūras fonds, Staatskanzlei Schleswig-Holstein un Ars Baltica institūcijas citās sadarbības valstīs.

Pēc eksponēšanas Ķīlē, Tallinā, Pori (Somijā) un Berlīnē izstādes organizēšanu ir pārņēmis Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) sadarbībā ar Andrejsalu; šai izstādei sekos pēdējā skate Luksemburgā.

Izstādi Rīgā rīko Laikmetīgās mākslas centrs un atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Jaunrīgas attīstības uzņēmums, Rīgas dome, LR Kultūras ministrija, Somijas vēstniecība, Norvēģijas vēstniecība, „Rīgas laiks”, „Studija”, „Fotokvartāls”, „Radio Naba”, „Diena”, „Kultūras Forums”.

17.aprīlis - 18.maijs
Trešdiena-sestdiena 13:00 - 19:00, svētdiena 13:00 - 18:00
Andrejsala, Andrejostas iela 4, projektu telpa „Ēdnīca” un „Korpusu cehs”, Rīga  


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties