365x365 - Krišjāņa Rijnieka darbu izstāde galerijā „Laipa”

Karlīne Cercina, 08.07.2008., 08:02

Valmierā, mākslas galerijā „Laipa”, piektdien, 18. jūlijā plkst. 18:00 atklās Krišjāņa Rijnieka projekta „365 zīmējumi 365 dienās” izstādi.

Izstāde galerijā būs apskatāma līdz 2008.gada 31. jūlijam.

Krišjānis Rijnieks ir Latvijas Mākslas akadēmijas students, nupat atgriezies no Itālijas, kur ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros Brēras Mākslas akadēmijā Milānā studēja glezniecību un multimedijus. Krišjānis ir dzimis 1984. gadā Rīgā, pabeidzis Āgenskalna ģimnāziju, tad iestājies Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā, ieguvis 3d modelētāja un ilustratora diplomu, nonācis Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļā. Tuvākajos Krišjāņa plānos ietilpst eksperimenti ar glezniecības un multimediju iespēju apvienošanu.

„365 zīmējumi 365 dienās” (365x365) ir Krišjāņa Rijnieka projekts, kas tika realizēts laika posmā no 2005. gada 1. janvāra līdz 2006. gada 1. janvārim. Tā ir tiešsaistes performance gada garumā, kuras ietvaros katru dienu tika radīts viens zīmējums, kas nekavējoties tika publicēts projektam paredzētā tīkla vietnē - 365x365.rijnieks.lv.

Darbiem nav vienotas stilistikas, jo viens no projekta uzdevumiem bija izpētīt dažādus attēla veidošanas veidus. Lielākoties darbu pamatā ir zīmējums, kurš pēc tam tiek apstrādāts ar kādu no attēlu apstrādes programmām datorā. Rezultāts dažbrīd ir vairāk abstrakts, dažbrīd reālistisks. Stāsts darbos ir otršķirīgs.

Motivācija realizēt šāda veida projektu gūta no 2002. gadā realizētā projekta „100 Drawings x 100 Days”, kam varēja sekot līdzi tīkla vietnē www.destroyrockcity.com. Viens no galvenajiem projekta „365 zīmējumi 365 dienās” mērķiem - gada gaitā neizlaist nevienu dienu - arī kalpo kā motivācija, turklāt pats projekts ideālā variantā varētu kalpot kā motivācija citiem.

Izstādē būs apskatāmi arī pēdējie projekti. Viena no tiem ietvaros ar Processing programmēšanas valodas (www.processing.org ) palīdzību, izmantojot vienotu zīmējumu datu bāzi, kas veidota Milānā no dabas zīmējot cilvēkus dažādās pilsētas vietās, tiek veidotas algoritmiskas animācijas.

Par savu sasniegto un mērķiem stāsta pats mākslinieks: „Zīmējis un eksperimentējis ar dažādām lietām esmu jau kopš bērnības. Bērnībā tā bija rotaļa, tagad to mēģinu ielikt rāmjos, kas ļauj šo rotaļu savienot ar apkārt esošo „pieaugušo” sabiedrību un vidi. Ir pāris lietas zīmējumā, kuras esmu atradis un no kurām grūti atteikties - tās arī turpinu attīstīt tālāk. Man ļoti patīk zīmēt cilvēkus. Daudzi saka, ka zīmēju komiksus vai kā komiksos, tomēr zīmējot par to nedomāju. Jā - man ir tāda doma kādudien uzzīmēt komiksu, bet tikai tāpēc, lai saprastu kā tas ir un kā to varētu izmantot savādāk. Zīmējums un glezniecība nav vienīgais, kas mani interesē. Darbojos arī ar multimedijiem. Gribētos papildināt zināšanas fizikā, ķīmijā un matemātikā. Mēģinu savienot visas mani interesējošās lietas vienā.

Šobrīd mans zīmējums ir izteikti lineārs. Tas varētu būt saistīts ar vēlmi atteikties no liekā, kas izpaužas ne tikai zīmējot. Tajā pašā laikā mēģinu atrast citas vērtīgas, noderīgas lietas, kuras varētu ar zīmējumu savienot. Šobrīd strādāju pie projekta, kurš saistīts ar video montāžu un zīmējumu - video montāžā izmantojot zīmējumu, kā arī zīmēšanā izmantojot video montāžu. Nezinu kāds būs gala rezultāts, bet darbs ir pietiekami interesants, lai varētu teikt, ka projekts pavisam noteikti dos augļus jaunu ideju veidā.

Svarīgākais, ko šajā sakarā gribu teikt ir tas, ka vēl arvien nekur neesmu nonācis - turpinu iet un meklēt.”

Mākslas galerija „Laipa” un entuziasma pilnais Krišjānis Rijnieks aicina visus valmieriešus uz tikšanos piektdien, 18. jūlijā plkst. 18:00 mākslas galerijas „Laipa” telpās.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties