"3000 km līdz Apsolītajai zemei"

Latvijas Kinematogrāfistu savienība, 06.10.2006., 08:47

Ceturtdien, 12. oktobrī, 19.00 kinoteātra "Rīga" Mazajā zālē jaunas dokumentālas filmas pirmizrāde uz lielā ekrāna.

Filma stāsta par Latvijas ebrejiem, par šīs savdabīgās etniskās kopienas dzīvi. Tās varoņi ir gan ortodoksālie ebreji - saujiņa Rīgas jūdu, kas cenšas strikti ievērot jūdaisma likumus, gan arī skeptiski noskaņotie ebreji, kuri uzskata, ka jūdu reliģija un normas ir sevi izsmēlušas.

Viens no pamatjautājumiem, ko uzdod filmas autori: cik lielā mērā ebrejiem mūsdienu Latvijā izdodas paturēt dzīvas savas gadu tūkstošiem izkoptās tradīcijas un sabiedrības normas.

Filma uzņemta Latvijā un Izraēlā, kur filmas veidotāji tikās ar no Latvijas emigrējušajiem ebrejiem, kā arī latviešiem, kas vēlas mainīt savu tautību un kļūt par ebrejiem. Filma tapusi ar ES Phare programmas finansiālu atbalstu.

“3000 km līdz Apsolītajai zemei” ir jaunā režisora debija dokumentālajā kino.

Režisors, scenārija autors un producents - Andris Gauja, operatori - Raits Valters, Aigars Sērmukšs, Zigurds Eicēns, montāžas režisors - Raimonds Špakovskis.


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
Renārs (zarkanagla@inbox.lv), 05.09.2007. 18:17:50 (ip:81.198.150.29)
Komentāra reitings: 0

Kaut kāds "kaka"...

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Article Post sites permannet russiannewstoday.com scotlandnewstoday.com switzerlandnewstoday.com thedailymailnewstoday.com thedailytelegraphnewstoday.com Dont hesiate to contact us

DavidHiexy

All time cool 000*** lv.hc.lv

KvrqbXTCaR

Hello, It is with sad regret that after 12 years, LeadsMax.biz is shutting down. We have made all our databases available on our website. 25 Million companies 527 Million People LeadsMax.biz

Dino


ienāktreģistrēties