No 19. februāra būs atvērta pirmā "LMC Ofisa galerijas" izstāde

Elīna Hermansone, 15.02.2010., 09:51

No februāra vidus Laikmetīgās mākslas centra "Ofisa galerija", kas darbosies kā publiska platforma dažādām laikmetīgās mākslas un izglītības aktivitātēm, aicinās skatīt mākslu laikmeta kontekstā un uztvert to kā domāšanas formu.

Pirmā galerijas izstāde būs atvērta, sākot ar 19. februāri un iepazīstinās ar LMC "kolekciju".
Šogad "LMC Ofisa galerijā" notiks izstāžu sērija, kas iezīmē mākslu kā komentāru un izseko mākslas darba un tā konteksta mijiedarbībai. Izstāžu sērija aptvers gan mākslas refleksiju par laikmeta aktualitātēm, gan veidos atsauces uz neseno mākslas vēsturi, kas turpina ietekmēt mūsdienu mākslas procesus. Šīs izstādes pētīs laikmetīgās mākslas izpausmju robežas, kā arī pievērsīs uzmanību jaunām mākslas tendencēm.

LMC "kolekcijas" izstāde.

LMC jau vairāk nekā piecpadsmit gadus organizē mākslas izstādes, lekcijas, seminārus, mākslinieku portfolio skates un starpdisciplinārus projektus. Laika gaitā tā krājumā ir nonākuši mākslas darbi, kas veido koncentrētu ieskatu nesenajā Latvijas laikmetīgās mākslas vēsturē, - tos var uztvert kā pieturzīmes pēdējās dekādes mākslas procesu iezīmēšanai.

Atskatoties uz LMC (ietverot Sorosa Mūsdienu mākslas centra-Rīga, kura darbību centrs turpina) izstādēm laika posmā no 1997. līdz 2009. gadam un atlasot atsevišķus mākslinieku darbus, "kolekcijas" izstāde sniegs ieskatu vairākos projektos, piemēram, - "Opera" (1997), "Ventspils. Tranzīts. Termināls" (1998), "Mūsdienu utopija" (2001), "Kas ir svarīgi?" (2004), "Robežpārkāpēji" (2005), "Mobilais muzejs" (2007), "Survival Kit" (2009) u.c. Izstāde ļaus no jauna ieraudzīt spilgtu Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbus, kā arī atklās LMC radošo biogrāfiju.

Izstādes darbi skatāmi vairākās tematiskajās līnijās - "pilsēta", "identitāte" un "utopija", kas iezīmē ne vien LMC izstāžu ievirzi, bet arī laikmetīgās mākslas aktuālo tematiku.

ārdomas par pilsētu, dzīvojamo vidi un tās sociālajām izpausmēm ieraugāmas Hardija Lediņa un Imanta Žodžika akcijas "Bedre" dokumentācijā, Ērika Boža objektā "Kzzz", kas simulē reklāmas valodu pilsētvidē un Maijas Kurševas grafiti sietspiedes plakātā. Identitātes tēmas risinātas Miervalža Poļa "Egocentra" un "atjaunotās muižniecības" manifestācijās, Ginta Gabrāna un Monikas Pormales "Rīgas iepazīšanās birojā", kas mākslas ietvaros funkcionēja kā reāla iepazīšanās aģentūra, un Katrīnas Neiburgas videodarbā "Satiksme", kas portretē sieviešu – taksometra vadītāju ikdienu. Utopijas tēma eksponējas Ivara Mailīša, Aigara Sparāna un Jura Pogas projektā "Empire Fatal Bomb" un Teo Altenberga fotogrāfijās, kas dokumentējušas skandalozo Vīnes akcionistu pārstāvja Oto Mūla izveidotās Fridrihshofas komūnas dzīvi.


LMC "kolekcijas" izstādē būs skatāmi Ojāra Pētersona, Kristapa Ģelža, Andreja Kalnača, Ievas Iltneres, Ginta Gabrāna, Monikas Pormales, Ērika Boža, Ilvas Kļaviņas, Katrīnas Neiburgas, Miervalža Poļa, Kaspara Podnieka, Ievas Epneres, Hardija Lediņa, Imanta Žodžika, Kriša Salmaņa, Galkas Kulio, Evelīnas Deičmanes, Teo Mersjē, Maijas Kurševas un Ingeborgas Lokermanes darbi.

 

 

 

LMC Ofisa galerija atradīsies Alberta ielā 13, 7. stāvā.
Galerijas darba laiks: Pirmdiena – piektdiena, no plkst. 12 līdz 19.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties