Vēl tikai 5 „Karavāna. 19 Dienas Takla Makana Tuksnesī” izrādes

Elīna Cire, 08.02.2008., 10:12

United Intimacy rādīs vēl tikai 5 „Karavāna. 19 Dienas Takla Makana Tuksnesī” izrādes februāra beigās un marta sākumā.

Izrādes ”Karavāna. 19 Dienas Takla Makana Tuksnesī” notiks: 25., 26., 27. februārī plkst. 19.00 un 1., 2. martā plkst. 12.00 salonā ”Grīvas Mēbeles” Daugavgrīvas ielā 31k - 3.

Izrāde - vizuāli meditatīvs stāsts - veidota pēc austriešu ceļotāja Bruno Baumaņa grāmatas par ekspedīciju cauri Takla Makana tuksnesim. Skatītājus pārgājienā cauri tuksnesim ved gan aktieri, gan smilšu animācija, gan Uģa Vītiņa mūzika, gan īpaši izrādei veidoti karavānas maketi, kuri izrādes laikā tiek „atdzīvināti”, filmēti un projicēti uz liela ekrāna.

Aktieri, video: Aigars Apinis, Edgars Samītis, Juta Vanaga
Režija: Andrejs Jarovojs
Telpa & vizuālais tēls, maketi: Ieva Kauliņa
Mūzika: Uģis Vītiņš
Organizē: teātra grupa United Intimacy

„Visu izteiksmes līdzekļu kopums vedina iedziļināties un saprast, kādēļ cilvēks dodas tuksnesī meklēt tā dēvētās robežsituācijas. Taču paralēli tam, katrs no skatītājiem kaut kādā mērā arī iedziļinās sevī, klejo savos domu labirintos. Tāpat kā tas ar ceļotāju notiek tuksnesī, kad apkārt ir tikai smiltis un debesis, bet visa mantība uz muguras.”

Dita Eglīte, Delfi

„Vizuāli vispirms piesaista Ievas Kauliņas veikums, sadalot „skatuvi” un skatītāju uzmanību trīs daļās. Priekšplāna spēles laukums, kurā trīs aktieri pārtop tiklab ceļotājos kā brīžam niķīgos karavānas kamieļos, pa kreisi otrs - galds ar smilšu kaudzi, kurā noris spēles ar miniatūrām figūriņām, un visbeidzot fonā redzamais ekrāns, kas izmaina apziņā nostiprinājušos mērogus. Uzstādījums ir interesants - konfrontēt divus mērogus - milzīgo ar miniatūro, iedarbinot gan skatītāja fantāziju, gan padarot to par tīri filozofisku kategoriju.”

Ingrīda Ivane, Easyget

„Jutas Vanagas rokām darinātie zīmējumi smiltīs uzbur sapņu ainas - sulīgus vīnogulājus ezera krastā, meitenes kailo muguru ūdens rāmajos viļņos... Smilšu konstantais tonis ar dažādām gaismas variācijām un to neizprotami liegais plūdums pilnībā ierauj sevī.. Cilvēka un mežonīgās, barbariskās dabas sasaiste ļoti iespaido.” Toms Treibergs, Kultūras Forums

B. Baumanis (dz. 1955.) ir viens no mūsdienu ievērojamākajiem pasaules apceļotājiem, kurš veicis vairāk nekā 90 izaicinošas ekspedīcijas visos pasaules kontinentos, tostarp arī Sahāras tuksnesī, Gobi tuksnesī, Tibetā, Jaungvinejā, Austrālijā, Kenijā, Ugandā, Aļaskā, Indonēzijā, Malaizijā u.c.. B. Baumanis ir pirmais eiropietis, kas kājām šķērsojis Takla Makanu - lielāko vienlaidu smilšu tuksnesi pasaulē.

„Tuksnesī es biju pats bagātākais cilvēks - es biju brīvs. Visu, kas man piederēja, nesu mugursomā. Manas domas bija apkārtējās ainavas vienkāršības un klusuma atraisītas.”

Bruno Baumanis

Takla Makans ir lielākais vienlaidu smilšu tuksnesis pasaulē. Tulkojumā no arābu valodas „takla makan” nozīmē „ceļš bez atgriešanās”. Pirmais, kurš vairāk nekā pirms 100 gadiem uzdrošinājās šķērsot Takla Makanu, bija zviedru ceļotājs Svens Hedins. Lai gan viņa vadītā karavāna aizgāja bojā, tieši šis pārgājiens padarīja viņu par leģendāru pētnieku un ceļojumu rakstnieku.

2000. gadā Bruno Baumanis atkārtoja Svena Hedina ekspedīcijas maršrutu un pieredzēto dokumentēja grāmatā „Karavāna iet nāvē. Drāma Takla Makana tuksnesī”.

Biļetes visās „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv  
Vairāk par izrādi: www.unitedintimacy.lv  
Vairāk par Bruno Baumani: http://www.bruno-baumann.de  
Izrādi materiāli atbalsta: Vkkf, Sony Baltic, Gandrs, Grīvas Mēbeles, Rīgas Dome, Rīgas Domes Kultūras Departaments


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Cool, I've been looking for this one for a long time

StevenLig

Sawubona, bengifuna ukwazi intengo yakho.

RobertSax

6Porno

Alena


ienāktreģistrēties