150 mākslinieki gatavi startam

Linda Vītola-Barānova, 10.09.2009., 11:54

Gandrīz 150 Latvijas un ārvalstu mākslinieki pulcējas Rīgā un veic pēdējos sagatavošanas darbus, lai jau pēc 2 dienām, sestdien 12. septembrī intriģētu, izklaidētu, priecētu un uzrunātu Rīgas iedzīvotājus un viesus ikgadējā mūsdienu kultūras forumā "Baltā nakts 2009".

"Baltā nakts" piedāvās apmeklētājiem iepazīt un izbaudīt 20 mākslas, teātra, mūzikas, kustības, izdzīvošanas projektus, festivāla pamatprogrammas ietvaros un 9 paralēlās programmas projektus. "Baltā nakts" visi projekti ir bez maksas, pirmie notikumi sāksies jau ap 16.00 12. septembrī un turpināsies līdz pat 04:00 13. septembrī. "Baltā nakts" aicina visus 12. septembra naktī doties uz Rīgas centru un smelties jaunas, noderīgas un radošas emocijas.

Forumu "Baltā nakts" organizē Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru, bet foruma pasākumus veido aktīvākās Latvijas kultūras organizācijas, iesaistot virkni Latvijas un starptautiskos māksliniekus. Pasākumu programmu un vizuālo risinājumu ir iedvesmojusi Latvijas multimediju patriarha Hārdija Lediņa daiļrade un NSRD video darbs "Dr. Enesera binokulāro deju kursi". Šī gada foruma vadmotīvs "tagad acis atveriet, kur jūs esat, kā jums šķiet?" vedina cilvēkus 365 gada dienām pievienot vienu nakti, kurā nedrīkst gulēt, bet jāatver acis un jāgūst jauna pieredze.

"Forums "Baltā nakts" piedāvā iespēju aizbēgt no ikdienas, palīdz izdomāt savu izdzīvošanas komplektu, iepazīstina ar jaunu pieredzes telpu. Pasākumi ir paredzēti ikvienam cilvēkam ar vai bez kultūras un mākslas pieredzi un zināšanām, jo šī ir nakts, kas piedāvā emocijas un jaunu pieredzi, liek aizmirst par ikdienas grūtībām," stāsta Solvita Krese, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore.

12. septembrī jau no plkst. 13:00 Vecrīgā, laukumā pie Hotel de Rome, darbosies "Baltā nakts" informatīvā telts, kur būs iespējams saņemt foruma bukletu ar projektu aprakstiem un norises karti, kā arī uzdod jebkuru jautājumu par norisēm "Baltā nakts" ietvaros. Baltās nakts laikā apmeklētāji aicināti izmantot praktiski noderīgu informāciju - norises vietu karti un bukletus - kurus jau šobrīd var lejuplādēt www.baltanakts.lv

Papildus informācija: www.baltanakts.lv / 1188 visas nakts garumā / lielākā projekta "Survival Kit" adreses atsaukt atmiņā var sūtot kodu SK uz norēķinu sistēmas Mobilly tālruni 1859, pretī saņemot adrešu uzskaitījumu / Baltās nakts cilvēki nodrošinās apmeklētājus ar informatīvajiem bukletiem aktīvākajās pasākuma norises vietās / pie pasākumu norises vietām ir izvietoti stendi ar visu pasākumu norises programmu, laiku un vietu.

Baltās nakts tradīcija 2002. gadā aizsākās Parīzē. Tai pievienojās Brisele, Madride, Rīga, Roma - ieveidojot kopīgu sadarbības tīklu ar nosaukumu "Eiropas Baltās naktis". Nu jau "Balto nakšu" stafeti pārņēmušas arī citas Eiropas galvaspilsētas Bukareste, Valleta (Malta), Amsterdama, bet ārpus Eiropas robežām sadarbības tīklam pievienojās Toronto. Baltās nakts ideja tiek iedzīvināta arī daudzās citās Eiropas un pasaules pilsētās. Rīgā šo tradīciju turpina jau ceturto gadu.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties