Daugavpils Universitāte aicina uz 10. Daugavpils Zinātnes festivālu

Lolita Kozlovska, 18.09.2015., 08:37

No 23. līdz 25. septembrim visi interesenti tiek aicināti aizraujošā un zināšanas bagātinošā ceļojumā - 10. Daugavpils Zinātnes festivālā, kura laikā ikviens apmeklētājs, iesaistoties dažādās aktivitātēs, saprotamā veidā iepazīs un izvēlēsies savu zinātni.

10. Daugavpils Zinātnes festivālsDaugavpils Universitātes Zinātņu prorektore Inese Kokina: "Zinātnes festivāls ļauj iepazīt zinātnes pasauli, pavērot, kā tā tiek izmantota mūsu ikdienas dzīvē, uzzināt jaunus un pārsteidzošus faktus par labi zināmām un ierastām lietām un procesiem. Festivāla mērķis ir vienkāršā un uzskatāmā veidā izglītot sabiedrību par aktuālām zinātnes tēmām, rosināt jauniešus pievērsties zinātniskiem pētījumiem. Tā laikā ir paredzēti pasākumi dažādām mērķauditorijām – skolēniem, skolotājiem, studentiem, uzņēmējiem, pašvaldību darbiniekiem u.c."

10. Daugavpils Zinātnes festivāls piedāvās dažādas izstādes un interaktīvās aktivitātes , kas notiks Daugavpils Universitātes mācību korpusos.

Trīs dienu laikā Daugavpils Universitātes korpusi Parādes ielā 1, 1A un Vienības ielā 13 kļūs par zinātnes un jaunatklāsmes centru, kurā varēs uzzināt visu par un ap gaismu, iepazīt zinātnisko laboratoriju ikdienas darba ritējumu, darboties meistarklasēs, piedalīties aizraujošās lekcijās, spēlēs un konkursos, apgūstot daudz jaunu un interesantu zināšanu.

Īpašie festivāla viesi:

  • A/S "Latvenergo" koncerna Enerģētikas muzejs ar ceļojošo izstādi "Ķeguma HES – Latvijas enerģētikas lepnums". Izstāde stāsta par UNESCO programmas "Pasaules atmiņa" Latvijas nacionālajā reģistrā iekļauto E. Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekciju "Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936. – 1940."
  • Daugavpils un Dabas aizsardzības pārvalde ar interaktīvo izstādi "Dzīvība kokā" (izstāde tapusi realizētā LIFE+ projekta EREMITA MEADOWS ietvaros). Apmeklētāji varēs iepazīties ar interaktīvu izstādi par dažādām dzīvības formām, kas mitinās vecos dobumainos kokos;
  • A/S "Sadales tīkls" ar izglītojošām elektrodrošības nodarbībām "Uzmanību – elektrība!"
  • Vides organizācijas "Homo ecos" diskusija "Vai klimata pārmaiņas Latvijā ir aktuālas?"
  • "New Tang Dynasty Television" filma "Brīva Ķīna: Drosme noticēt" ar divu cilvēku dzīvesstāstu palīdzību skatītājiem atklās mūsdienu Ķīnas pusi, par kuru lielai Rietumu sabiedrības daļai nav pat mazākā priekšstata. Filmas vēstījums ļauj labāk apzināties savu saistību ar Ķīnā notiekošo, ļauj apzināties arī mūsu līdzatbildību. "Brīva Ķīna: Drosme noticēt" ir aizkustinājusi daudzu cilvēku sirdis un saņēmusi plašu atzinību daudzos kinofestivālos.

Zinātnes festivālu 25. septembrī no plkst. 17.00 līdz 22.00 noslēgs Zinātnieku nakts. Tās tēma šogad ir "Gaisma".

Zinātnieku nakts izskaņā varēs vērot krāšņu "Uguns šovu" biedrības "Uguns teātris" izpildījumā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties