Vācijas politisko filmu programma

Mārīte Lempa, 30.05.2008., 12:40

Sadarbībā ar German Films, Dropping Knowledge un Berlīnes īsfilmu festivālu Interfilm festivāls 2ANNAS piedāvā 2 vācu filmu programmas – politisko īsfilmu programmu „VERFLIXT!” un dokumentālo filmu „Lielā izpārdošana” (The Big Sellout), rež. Florians Opics.

Kino jau no laika gala ir bijis medijs, kas spēj izaicināt skatītāju pārvērtēt savus pieņēmumus un pārliecību. Mūsdienās filmu veidotāji turpina izmantot kino, lai provocētu un cīnītos ar pierastajiem uzskatiem un sabiedrības vienaldzību. Globālajā pasaulē kino kļūst arvien pieejamāks un ataino aizvien plašākas problēmas, kas nomāc planētu – nabadzību, vardarbību, diskrimināciju. Tās tiek atainotas daudz dziļāk un tuvāk, koncentrējoties uz specifiskiem stāstiem un iemesliem. Vācija vēstures gaitā piedzīvojusi iespēju pretoties, karot un aicināt uz revolūciju, šajā pašā laikā atstājot iespēju neierobežotam radošuma uzplaukumam, kas vērojams arī Vācijas filmu mākslā. Politiskais kino veidojas brīdī, kad filmu mākslinieks sastopas ar revolucionāro, izaicinošo, notver to un aicina sabiedrību uz pārmaiņām. Tas ir kliedziens pret pasivitāti un stulbumu. Vienlaicīgi logs uz pasauli un iespēja izmainīt to.


„VERFLIXT!” piedāvā divas stundas garu strīdīgu, niknu, ironisku un estētiski valdzinošu īsfilmu programmu: spēlfilmas, eksperimentālās un dokumentālās īsfilmas, kas sniedz intriģējošu ieskatu problēmu daudzveidībā un tajās frustrācijās, kas motivējušas vācu filmu veidotājus radīt šos darbus. Īpaši veidota izlase, kas sastādīta no pēdējo divdesmit gadu laikā radītajām īsfilmām Vācijas kino. Filmas, kas liek domāt un reaģēt. Filmas, kuras paliek atmiņā. Vācijas politiskā kino zieds.

Režisora Floriana Opica (Florian Opitz) filma „Lielā izpārdošana”.
Britu mašīnists, Filipīniešu māte, Dienvidāfrikas aktīvists un Bolīvijas iedzīvotāji – viņi ir sapratuši, ko nozīmē privatizācija un savu cīņu pret to jau ir uzsākuši. Filmas varoņiem privatizācija nav tikai abstrakts jēdziens. Tā ir realitāte, ar kuru viņi saskaras ik dienas. Šajā dokumentālajā filmā, režisors Florians Opics pēta privatizācijas sekas (bieži uzspiestas no tādu institūciju puses kā Pasaules Banka, Starptautiskais Valūtu fonds, Pasaules Tirdzniecības organizācija) uz dažādiem, reāli eksistējošiem indivīdiem, dažādas pasaules daļās.

„Lielā izpārdošana” attēlo privatizācijas neviennozīmīgo un sarežģīto dabu caur dažādu pasaules iedzīvotāju, kas ir cietuši no tās, pieredzi. Filma parāda cik necilvēcīgas un nevēlamas sekas mēdz būt izmisīgiem pūliņiem pēc nepārtrauktas ekonomiskās augšupejas.

Programmu kuratore: Samāra Čadvika (Samara Chadwick)
Programma tapusi ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu un notiek Vācijas kultūras mēneša O!Vācija ietvaros.

Vairāk: www.2annas.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.





atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
new texts were rewritten

Irrigationsre

books in ancient times was papyrus

Generationoot

"Julia's Garland" (fr. Guirlande de Julie)

Keypadagts


ienāktreģistrēties